בן כספית ואריה אלדד

"הפלסטינים מבצעים טרור דיפלומטי"

ח"כ דני דנון נגד התובע בבית הדין הפלילי בהאג: "מה שמקומם ששמים באותה נשימה את ראש הממשלה, שר הביטחון, מוחמד דף והנייה"


כארים חאן, התובע בבית הדין הפלילי הבין־לאומי בהאג, הודיע היום (ב') כי הוא יבקש להוציא צווי מעצר נגד בכירי חמאס סינוואר, דף והנייה ונגד ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גלנט. חבר הכנסת דני דנון הגיב לכך.

"אנחנו כרגע במלחמה גם בזירה הבין־לאומית. הפלסטינים מבצעים טרור דיפלומטי. הדברים האלו לא מגיעים סתם. יש פעילות ענפה של משרד החוץ הפלסטיני ברמאללה, מתקפה מכל הכיוונים", טען והוסיף: "האירוע שקרה היום הוא משמעותי, דרמטי אפילו, בפעם הראשונה בהיסטוריה של בית הדין הפלילי שוקלים להוציא צווי מעצר לראש ממשלה ושר ביטחון של מדינה דמוקרטית. עד היום הם היו מוציאים צווי מעצר למנהיגים במדינות שונות באפריקה או מקומות אחרים, לאחרונה ברוסיה, בטענה שביצעו פשעים כאלו ואחרים תוך כדי מלחמה".

"בפעם הראשונה אנחנו רואים את השימוש בשפה הזאת נגד ראשי המדינה שלנו. מה שמקומם שהם שמים באותה נשימה את ראש הממשלה, שר הביטחון, מוחמד דף והנייה. כאילו שאין הבדל בין ממשלה דמוקרטית לבין ארגון טרור שתקף אותנו ב-7 באוקטובר", הבהיר. 

"חושב שאנחנו זלזלנו במרכיב הזמן"

בהמשך טען: "אני חושב שאנחנו זלזלנו במרכיב הזמן. חשבנו שיש לנו את כל הזמן שבעולם לחסל את חמאס. אנחנו צריכים להבין שהזמן הוא משאב מוגבל, ואנחנו רואים שבאמת יש היום מהלכים בזירה הבין־לאומית, ובהחלט אנחנו צריכים לפי דעתי להוריד את הכפפות ולסיים את העבודה. לגמור את מה שנקרא 'גדודי חמאס', להתחיל לדבר על היום שאחרי ולהיכנס לאירוע הזה בצורה הרבה יותר מהירה, לשאוף להכרעה, כי הזמן לא עובד לטובתנו".

מה ישראל יכולה לעשות בזירה הבין־לאומית?
"לפי דעתי אנחנו צריכים לבקש מידידינו בארה"ב, וכבר קיבלתי הודעה מכמה חברי קונגרס רפובליקנים ששוקלים חקיקה בנושא. בעבר כשבית הדין שקל לעשות משהו לגבי הפעילות של האמריקנים באפגניסטן ובעיראק, מהר מאוד הם קיבלו מכה רצינית מאוד ואיומים לגבי סנקציות ושלילת ויזות ודברים אחרים, והם ירדו מהאירוע הזה. לפי דעתי אנחנו צריכים לצפות ולבקש מידידינו בארה"ב להפעיל את משקלם בנושא הזה. בסופו של דבר, ארה"ב, גם היא לא חברה באמנת רומא, אבל יש לה משקל רב מאוד אם היא מאיימת על בית הדין. בעבר זה עזר להם".

20/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris