מילים ולחן

לואיג'י בישראל

הזמר הבלגי לואיג'י שזכה להצלחה רבה בישראל בשנות ה־60 וה־70 בריאיון מיוחד על הקריירה, על הלהיטים ועל מה שביניהם • בלעדי לדיגיטל של 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

בשנת 1968 הגיע היוצר והזמר הבלגי לואיג'י (ורדרמה) לסיבוב הופעות ראשון בישראל. מאז, התאהב בארץ, גר בה במשך שנים רבות, הקליט בעברית ובצרפתית והפך לאחד הכוכבים הגדולים בפופ הישראלי בשנות ה־60 וה־70 עם שורת להיטים כמו 'שיר של צוענים', 'מפרשי זהב' ו'המנהיג'.

לואיג'י, אוהד ישראל מושבע שמופיע בארץ לעיתים קרובות, החל את דרכו המוזיקלית בשנת 1964, עת היה בן 14, כשהקליט את שירו הראשון 'Une Maman' שהפך ללהיט ענק באירופה (ובישראל) והפך אותו לפופולרי. בהמשך הקליט להיטים נוספים, בהם 'Pitie' ו-'Marie' ובסוף שנות ה־60 יצא לסיבוב הופעות ראשון בלבנון. לאחר הופעותיו בלבנון הגיעה ההזמנה להופיע בישראל, מה שגרם חרם כלפיו ממדינות ערב (לימים סגר מעגל כשהופיע שוב בלבנון) – אך הוא בחר בארץ.

דודי פטימר, חברו של לואיג'י (ואחד ממעריציו הרבים), החליט להקדיש את ההסכת הזה של 'מילים ולחן' ליצירתו ולשיריו של לואיג'י שהפכו שלאגרים גדולים בארץ, וכן קיים ריאיון אישי עמו בקו בלגיה-ישראל במיוחד להסכת, בו סיפר הזמר על תחושותיו מ־7 באוקטובר, געגועיו לישראל וחזר לתחנות בולטות בקריירה שלו.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

21/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לואיג'י
לואיג'י  |  צילום: באדיבות המצולם
Paris