איריס קול

"ב'רשת' קיבלו החלטה לחתוך אותו מהתוכנית"

מרב סבר ('ישראל היום') על השדכן החרדי שאמור היה להשתתף בסדרה התיעודית של 'רשת 13', שלדבריה הצטברו נגדו עדויות על יחס משפיל ואף הטרדה מינית


אמש (ב') עלתה ב'רשת 13' תוכנית חדשה בשם 'ווארט', העוסקת בעולם השידוכים החרדי. אחד מהשדכנים שמשתתפים בתוכנית הוא יעקב אהרוניאן. כתבת התחקירים מרב סבר ('ישראל היום') חשפה עדויות נגדו על הטרדה מינית לכאורה ודיבור משפיל. בשיחה עם איריס קול סיפרה על כך.

"לפני שנה וחצי הגיעו אליי עדויות על שדכן שמדבר באופן משפיל מאוד. עדויות ממוסמכות", סיפרה סבר ופירטה: "החמור מכול הייתה עדות מאוד קשה על איזושהי הטרדה מינית. אז עוד נתתי לו אפשרות לפרסם התנצלות ולהבטיח שיותר הוא לא יעסוק בדברים האלה. השבוע כשגילינו שהוא הולך להשתתף בתוכנית, בן אדם עם רזומה כל כך מפוקפק, אז פעלנו והגיעו אלינו עדויות חדשות על הטרדה מינית".

"מאז שהתחקיר הסתיים, המשכתי לקבל עוד עשרות עדויות, חלקן על הטרדות מיניות נוספות וקשות מאוד, עוד עדויות על לקיחת כסף והעדויות הרגילות על השפלות וכו'. 'רשת' דווקא היו ממש בסדר, הם הבינו שאי אפשר יהיה יותר להתעלם, וקיבלו החלטה נכונה לחתוך אותו לגמרי מהתוכנית, כמה שאפשר", הוסיפה.

תגובת 'רשת 13': יום לפני ערב ההשקה פורסמו טענות ראשונות על התנהגות לא נאותה מצידו של אחד משמונת השדכנים המופיעים בפרקי התוכנית. לאור הטענות, רשת החליטה לצמצם משמעותית וככל שניתן את תפקידו בתוכנית".

תגובת השדכן: "היה מה שהיה בזמנו עם התבטאויות לא שגרתיות על כל מיני מטרידים למינם. כיום אני לא במקום הזה ומכבד את כולם. העבודה הזו של השידוכים מספיק קשה, ואני תומך ועוזר לכל כך הרבה אנשים ומראה להם את האור. כיום אני לא במקום הזה ומכבד את כולם באשר הם. אני כיום על 70 חתונות ודואג להמון אנשים. מי שלא דיברתי אליו יפה, התנצלתי והתקדמנו הלאה".

21/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יעקב אהרוניאן
יעקב אהרוניאן  |  צילום מסך: 'רשת 13'
Paris