אודי סגל וענת דוידוב

"נכון להיום זו ממשלה אנטי ציונית, לא פחות"

ח"כ יואב סגלוביץ, לשעבר סגן השר לביטחון הפנים, עלה למתקפה נגד ראש הממשלה והשרים סמוטריץ' ובן גביר: "צריך כמה שיותר מהר שירדו מהשלטון"


היום ה־229 למלחמת חרבות ברזל: בצל הודעת התובע הראשי בבית הדין הפלילי הבין־לאומי בהאג, כי יבקש להוציא צווי מעצר לנתניהו, גלנט ובכירי חמאס, ההסלמה הגוברת בגבול הצפוני והמשך המערכה בעומק רצועת עזה, קבינט המלחמה צפוי להתכנס במהלך היום (ד') ולדון במשא ומתן לשחרור החטופים. ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו ב־103fm עם ח"כ יואב סגלוביץ, לשעבר סגן השר לביטחון הפנים, אשר מתח ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה בשלל הגזרות.

תחילה התייחס חבר הכנסת לעסקה הסעודית הנרקמת בהובלת ארה"ב. "לגבי הפרטים אני לא יודע. אני יודע מה שמפורסם. האפשרות לסיפור של עסקה סעודית מתגלגל חודשים, אבל אנחנו שומעים, והאמירה היא ברורה - יש פה הזדמנות שלצערי נתניהו הולך לפספס אותה עוד הפעם. בשל אותה עובדה שיש לו ממשלה שאי אפשר לעשות איתה שום דבר. הדבר הראשון שצריך להגיד, זה קודם כול להגיד כן ולנהל משהו. הממשלה הזו לא מנהלת שום דבר, והכול מתנהל לפי החליל של בן גביר וסמוטריץ'".

"אם הם לא היו בממשלה, זו הייתה התגובה של נתניהו? אני אומר לכם באחריות שלא", התרעם. "יש סנטימנט ברור לחלוטין במדינת ישראל שרוצה לפתוח פתח מעבר למצור שכולנו נמצאים בתוכו. נתניהו, חוץ מלקרוא לחדר ולעשות כרצונם, זה המצב. יש לנו כרגע חטופים בעזה, יש לנו ראש ממשלה שבוי. היעד הראשוני והמרכזי של מדינת ישראל הוא שחרור החטופים שלנו מעזה, מפה צריך להתחיל. זה לא יכול להתקדם אם אני שומע שגנץ ואיזנקוט מבקשים יומיים לבקש דיון. זה לא יכול להיות מצב במדינה נורמלית. לצערי הרב, זה לא הדבר הראשון שמעניין את נתניהו".

עוד טען כי "הדבר הראשון שצריך לעשות - שנתניהו יפסיק לנהל את המדינה הזו. האחריות על מה שהיה בשבעה באוקטובר היא על ראשו ועל הממשלה הזו. זה שאני שומע כל פעם מחדש את סמוטריץ' מספר איך הוא יילחם בלבנון ויכבוש אותה, והשני מספר איך הוא ייכנס לעזה ויהיה המתיישב הראשון שם, אדון בן גביר, לא מוריד מהחידלון של הממשלה הזו. צריך להסתכל על המציאות - נתניהו לא כשיר היום להיות ראש ממשלה במדינת ישראל".

לדבריו, "לא קיוויתי ולא ציפיתי שחברי כנסת מהליכוד יתעשתו. נכון להיום זו ממשלה אנטי ציונית, לא פחות מזה. חלקים מתוכה לא שירתו, חלקים מתוכה מתחמקים עד היום, אבל לשלוח את כולנו הם יודעים. ממתי הציונות הפכה להיות מקום שמדבר כמו בן גביר וסמוטריץ'? ממתי ראש ממשלה בישראל מתחבא מעיתונאים ישראלים, מתראיין באנגלית ואומר דברים לא נכונים? זה לא מהיום ולא מאתמול, וזה מתחיל הרבה אחורה".

"השבעה באוקטובר, זו ממשלה שהובילה לשם אחרי כל האזהרות"

לאור אמירותיו תהו צמד המגישים אם הוא אכן מאמין לראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא מכחיש את אמירותיו של השר איתמר בן גביר, וח"כ סגלוביץ ביקר: "המעשים שלהם הפוכים ממה שהם אומרים באנגלית ובעברית, והמציאות בלתי נסבלת ובלתי נסלחת. השבעה באוקטובר, האסון הנורא הזה, זו ממשלה שהובילה לשם אחרי כל האזהרות. שר ביטחון הזהיר אותם לפני. הדברים שאומרים שרים בתוך הממשלה לגבי שיקולים זרים, איפה האחריות שלכם? תגידו עד כאן".

"בסוף כשבודקים איפה דעת הציבור, היא יותר בצד הימני של התיישבות וכניסה", ציין סגל, וסגלוביץ סירב להסכים: "אני רואה את הדברים בצורה שונה, אם אתה בודק אם הציבור מעוניין בהובלתו של נתניהו, אז חד משמעית רוב הציבור לא רוצה את נתניהו בראש המדינה. אני אומר משהו יותר כללי, ציבור יבחן מעשים של אנשים לאורך זמן, את הרצינות, ההתעקשות והדרך שלהם להוביל. אני מאמין שזה מה שיקרה. אי אפשר ללכת כל דבר לפי מה מישהו רוצה באיזה סקר. התפיסה הכוללת שאומרת שמדינת ישראל אסור שתהיה מבודדת, היא משהו שמי שלא מבין אותו לא יודע מה לעשות. הגענו למצב הזה, גם המדיני, זה לא היה גזרת גורל".

חבר הכנסת המשיך והדגיש כי "בשמונה באוקטובר הייתה פה שיירה של ראשי מדינות שהביעו תמיכה. אנחנו אלה שמובילים חלקים גדולים מהכישלונות האלה, והכישלון של שבעה באוקטובר לא נגמר בשבעה באוקטובר, הוא עד היום עם אותם אנשים בדיוק. אתם שואלים מה צריך לעשות? צריך כמה שיותר מהר שירדו מהשלטון".

"אין דרך מעשית לעשות את זה", טען סגל מנגד, וח"כ סגלוביץ סיכם את עמדתו בנושא: "איך ממשלה נופלת? היא בדרך כלל נופלת פנים. היא לא תהיה בגלל שהאופוזיציה עשתה כך או אחרת, אבל היום הממשלה הזו, יש לה רוב לא של 64. אנחנו היום 76 ח"כים בקואליציה. השלב הראשון שאיזנקוט וגנץ יצאו החוצה. אתם אומרים כל הזמן שאני יודע מי ייכנס במקום, ואני שם סימן שאלה על כל מה שאני יודע. כשהעסק מתנדנד אותם אנשים, אני בונה עליהם, שירגישו שהעסק הזה כבר לא, הם פתאום יתחילו לדבר בשפה אחרת. זה יקרה, חבל שזה לוקח הרבה זמן, וחבל שאנשים חסרי עמוד שדרה מנהלים אותנו היום".

עריכה: שני רומנו

22/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ יואב סגלוביץ
ח"כ יואב סגלוביץ  |  צילום: דוברות הכנסת
Paris