אודי סגל ואלי כהן

"גם בשגרה המערכת לא ידעה לטפל בפגועי הנפש"

ח"כ שרן השכל, חברת ועדת הכספים, הביאה את זעקת הלומי הקרב על רקע הצעת החוק שהיא מקדמת המבקשת להקים רשות ייעודית שתיתן מענה לצורכיהם


למען הפצועים השקופים: חברת הכנסת שרן השכל, חברת ועדת הכספים, העלתה במליאה לקריאה טרומית הצעת חוק למען הלומי הקרב, המבקשת להקים רשות ייעודית תחת משרד הבריאות שתיתן מענה ייעודי ומונגש לצורכיהם. בשיחה עם אודי סגל ואלי כהן, מנכ"ל פתחון לב, שיתפה חברת הכנסת מטעם הימין הממלכתי בפועלה בנושא.

"אנחנו נמצאים במצב מטורף, יש לנו מאות אלפי אנשים שלמעשה או שהתגייסו לקרב או שניצלו מהטבח, שחווים כרגע פוסט טראומה מאוד קשה מאחד האירועים המזוויעים ביותר שמדינת ישראל חוותה", אמרה חברת הכנסת בפתח השיחה וזעקה: "שמענו על אותה מוקדנית ממד"א שהתאבדה, שוטר שהחליט לקחת את חייו ולא מעט אנשים שלא מסוגלים להתמודד עם אותה פוסט טראומה שלא עוזבת אותם".

עוד הדגישה כי "את הטיפול הנכון הם לא מקבלים, גם בשגרה אנחנו יודעים שהמערכת לא ידעה לטפל כמו שצריך באותם פגועי נפש. ולצערי, במצב חירום אנחנו כבר מבינים מה הולך לקרות. ועדיין הממשלה לא מוכנה לקחת על עצמה לבוא באומץ ולבנות מערכת חדשה שתדע לשקם את אותם אנשים שנפגעו". 

בהמשך התייחסה גם למאבק ביוקר המחיה ותקפה את שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "באמת נדמה ששר האוצר מתעסק בהכול חוץ מבלהוזיל את יוקר המחיה, וזה דבר הזוי מבחינתי".

לגבי אפשרות שייכנסו לממשלת נתניהו, הבהירה: "אנחנו לא נכנסים לממשלה. זה לא עומד על הפרק, תפסיקו לנסות ולבנות איזושהי קונספירציה כזו. כבר שלוש שנים גדעון סער אומר פעם אחר פעם מה אנחנו הולכים לעשות ומה לא. אין פוליטיקאי יותר ישר שיש לו יותר אינטגריטי מאשר גדעון סער". 

לקראת סיום התוכנית הביעה את דעתה על התיישבות יהודית אפשרית בעזה: "אנחנו תומכים בהמשך הלחימה בשביל למוטט את חמאס. האם אנחנו תמכנו בהתיישבות מחודשת בעזה? אנחנו לא חושבים שזה הדבר הנכון. זה לא עומד על הפרק. במדינת ישראל אין קונצנזוס בעניין הזה, ולכן אנחנו לא". 

24/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ שרן השכל
ח"כ שרן השכל  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris