אודי סגל ואלי כהן

"גם יוקר המחיה זה חלק מהמלחמה של החיים"

ח"כ משה סולומון, סגן יו"ר הכנסת וחבר ועדת הכספים, על המאבק ביוקר המחיה: "ההיסטוריה מלמדת שהרבה פעמים בין החשוב לדחוף - הדחוף לוקח"


לאחר הפגרה החל כנס הקיץ של המושב השני, וכעת עולות השאלות כיצד נבחרי הציבור יפעלו למען אלו שזקוקים להם בימים אלו יותר מבשגרה. אודי סגל ואלי כהן, מנכ"ל עמותת פתחון לב, שוחחו ב־103fm עם ח"כ משה סולומון, סגן יו"ר הכנסת וחבר ועדת הכספים, אשר התייחס לדברים.

בפתח השיחה ביקשו צמד המגישים את התייחסותו של חבר הכנסת ליוקר המחיה ולגל עליות המחירים בעת מלחמה. "קודם כול אנחנו נמצאים במציאות מאוד מאתגרת ומשתנה בכל רגע, לא משנה מה קורה, בסוף יש יוקר המחיה ואנשים שנאנקים תחת הנטל. אנחנו עוסקים בסוגיה הזו, דוגמה מדיון אתמול - היה דיון בוועדת הכספים עם שר השיכון, ושם העלתי שכשעושים התחדשות עירונית ופעולות של בנייה, איך מנהלים את זה כך שגם בפריפריה מורידים את העלות בבנייה וכל מה שקשור למוכנות לרעידות אדמה, לייצר ביטחון".

"ישנן הזדמנויות שאנחנו מנצלים כדי לייצר בסיס ביוקר המחיה, שמתחיל קודם כול מהביטחון הבסיסי, בית ועניינים, ואחר כך סל המזון המשפחתי. זו סוגיה מאוד מורכבת וכבדה, אנחנו עוסקים בה, ולצערנו חלק מהדברים נטרפו בעקבות המלחמה. אני חושב שזו גם מלחמה, גם יוקר המחיה זה חלק מהמלחמה של החיים. לצערנו, במדינת ישראל ההיסטוריה מלמדת שהרבה פעמים בין החשוב לדחוף - הדחוף לוקח מקום נרחב. המפלגה שלי רואה חשיבות בהורדת יוקר המחיה. אני מביא את זה כל הזמן, גם בהיבט של החינוך", הדגיש.

בהמשך הסביר את עמדתו לגבי התיישבות יהודית אפשרית בעזה על רקע העקורים בצפון: "בעיניי, האחיזה בקרקע, אם ברצועת ביטחון בצפון ואם בהתיישבות או אחיזה צבאית בתוך עזה, רק אלה יגרמו לכך שיהיה כאן ביטחון לאזרחי מדינת ישראל, ואותם אזרחים שכרגע עקורים מבתיהם בצפון יחזרו קודם כול לביתם, ואחר כך גם שיקום של כל הצפון".

24/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ משה סולומון
ח"כ משה סולומון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris