ניסים משעל וטל שלו

"מדי יום עשרות משפחות נוטשות"

משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר, הביא את זעקת תושבי הצפון • ניסן זאבי, מייסד לובי 1701, תקף: "130 אלף איש נמצאים באירוע מלחמה"


הממשלה דחתה פעם נוספת את ההצעה בנוגע לתוכנית הסיוע לצפון, לאחר שבמשרד ראש הממשלה לא הצליחו להגיע להחלטה מוסכמת שתענה על צורכי היישובים ועשרות אלפי התושבים העקורים מבתיהם. ליאת רון וניסים משעל שוחחו ב־103fm עם משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר, אשר ביקר בחריפות את ניהול הממשלה במערכה הצפונית.

"הייתי בפתחה של הישיבה, אמרתי לראש הממשלה את מה שאמרתי בחודשים החולפים - אין לאף אחד את הפררוגטיבה לנטוש את תושבי הצפון ללא תוכנית", זעק. "המצב הוא רע, רע מאוד. מדי יום עשרות משפחות נוטשות, עוזבות, ולא תחזורנה יותר. חוסר ודאות, אין שום ידע מה קורה, איך קורה. ידעתי לפני תחילת הישיבה שלא תהיה החלטה, כי כך נאמר לי על ידי מזכירות הממשלה".

לדבריו, "היו פערים שלא נסגרו עדיין ברמה המשפטית. אני אתמול נכון לשעה 12 בצוהריים, אני נמצא בתוכנית מנהיגות במרכז הארץ, ישבתי עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה כדי ללבן סוגיות כאלה ואחרות שלא קיבלו את המענה. ידעתי לפני כניסתי לישיבת הממשלה שזה לא יאושר. יחד עם זאת, יש שרים שלא היו בלופ הזה, של התוכנית הזו, הם לא הכירו את המהלכים והביעו את תסכולם העמוק".

"הם עובדים על תושבי הצפון בעיניים, תושבי הצפון לא מעניינים אותם", טענה רון וצירפה לשיחה את ניסן זאבי, מייסד לובי 1701, אשר פרש את משנתו בנושא: "הבעיה המרכזית שלנו שאנחנו 92 רשויות על 200 אלף איש, ולכן אנחנו לא מעניינים. אין לנו כוח, אנחנו מופרדים ונמשלים כחלק מפרקטיבת תקצוב של הצפון. ההתארגנות שלנו היא למעשה שנייה להביא את כל האנשים של הגליל למקום אחד. 130 אלף איש נמצאים באירוע מלחמה על מלא מלא".

עריכה: שני רומנו

23/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צפון הארץ, מלחמת חרבות ברזל
צפון הארץ, מלחמת חרבות ברזל  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris