בן כספית ואריה אלדד

חוק הגיוס: "במתכונת הקיימת המספרים שם נמוכים מדי"

ח"כ דני דנון על דחיית הערר על החוק: "אני חושב שלא צריך לזרוק את הכול, אלא לקחת את הבסיס ולראות איך מעלים את מספר המתגייסים"


היום (ב') פורסם כי נדחה הערר על חוק הגיוס. חבר הכנסת דני דנון (הליכוד) שוחח על כך עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm והתייחס גם לתחקיר 'המקור' לגבי השרה מירי רגב.   

"לפי דעתי החוק הזה הוא בסיס שצריך השלמות. צריך לשפר אותו", טען דנון והוסיף: "במתכונת הקיימת שלו, המספרים שם הם נמוכים מדי. אני הייתי סגן שר הביטחון לפני עשור ב־2014 ואז המספרים שהצלחנו לגייס בלי חוק היו הרבה יותר גבוהים".

לדבריו, "אני חושב שלא צריך לזרוק את הכול, צריך לקחת את הבסיס ולראות איך אנחנו משנים את המכסות ומעלים את המספר של המתגייסים. זה גם צורך אמיתי של הצבא היום, צה"ל צריך עוד לוחמים, עוד אנשים בשב"כ, עוד אנשים ביחידות השונות לכן אני חושב שהדבר הזה מתבקש".

גלנט אומר 'לא משנה איזה חוק, אם הוא לא יהיה בהסכמה רחבה. אין לו שום טעם כי זה לא יקרה'. אולי הוא צודק, אולי אין בכלל טעם בחוק כזה?
"אני חושב שהוא צודק, אבל כדי להגיע להסכמה רחבה אתה צריך להתחיל בתהליך, לקבוע לוחות זמנים ולהתכנס. אני חושב שהיום גם בקרב הקהילה החרדית יש רבים שמבינים שקרה משהו במדינה. ב־7 באוקטובר קרה אסון שמצריך מכולנו לשנות את הגישה, את ההתחייבויות, מחויבויות".

בהמשך הביע את דעתו על תחקיר 'המקור' לגבי שרת התחבורה מירי רגב: "ראיתי את החלק הראשון. אני לא הספקתי לראות את החלק השני ולא את התגובה של השרה גם".

סגלוביץ אומר שזה פלילי והמשטרה צריכה להתחיל לחקור. אתה גם חושב ככה?
"אני לא מי שמחליט על הדברים האלו. אני חושב שבסופו של דבר יש בכל תחקיר קצת צבע והגזמות. בייחוד בנושא של ראשי הערים, אני חייב לומר - אם היינו מסתכלים על מרב מיכאלי כשרת תחבורה לשעבר עם איזה ראשי ערים היא דיברה מיהודה ושומרון ולמה היא עצרה את העבודות בכביש עוקף חווארה...".

הכול היה ממוסמך בכתב היד של רגב.
"אני חושב שבפועל אנחנו צריכים להפריד בין שני דברים. תקציבים ממשלתיים צריכים להיות מחולקים על פי קריטריונים בצורה שוויונית, זה החוק. מצד שני, אתה תמיד תשאל את עצמך, 'שר, אין לו ראשי ערים מקורבים?' אז כשליברמן היה שר התחבורה היו לו כמה ראשי ערים יותר קרובים ולמיכאלי גם אני מניח אותו דבר, ואותו דבר גם לשרה רגב. אז בנושא של הקרבה הזאת לראשי ערים, אני פחות רואה טעם לפגם. ראינו תחקירים מאוד משמעותיים שלא הובילו לשום דבר".

27/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: מרק ישראל סלם/פלאש90
Paris