איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הקהילה הגאה - חלק חשוב מהחברה הישראלית"

ענת דוידוב פתחה את התוכנית בהתייחסות לדוח האגודה למען הלהט"ב: "במהלך 2023 הייתה עלייה של כמעט 100% במקרי האלימות והשנאה כלפי חברי הקהילה"


יותר מדי נושאים נדחקו הצידה במהלך שבעת חודשי המלחמה: ביטחון חשוב, לנצח את חמאס חשוב, לנצח את חיזבאללה מאוד חשוב, להחזיר 125 חטופים מעזה - הכי חשוב. אבל כאמור זה לא הכול. מה עם חינוך לילדי המפונים? ומה עם המזון שמתייקר לנו, ומה בדיוק שר הכלכלה עושה עם זה? הרבה דיבורים.

אז גם זה - עלייה חדה באלימות נגד להט"בים. מדוח של האגודה עולה תמונה מטרידה מאוד: שימו לב שבמהלך 2023 הייתה עלייה של כמעט 100% במקרי האלימות והשנאה כלפי חברי הקהילה.

אבל דווקא מ־7 באוקטובר כמות הדיווחים למרכז הדיווח של האגודה ירדה משמעותית - לכאורה סתירה, ולא שבציבור הכללי הפסיקו להציק להם, אלא שחברי קהילת הלהט"ב פשוט נשארו עם העלבונות שספגו לבד. מדינה בטראומה. למי יש זמן להתלונן על העלבות?

הינה לסיום סיפור אחד מהדוח: בקיץ האחרון אסף ובן זוגו סיד צעדו לתומם בשכונת פלורנטין בתל אביב. חבורת נערים רדפה אחריהם וצעקה לעברם הומואים ועוד כל מיני כינויים מגעילים, התיזו להם נוזל צורב לעיניים, ושני בני הזוג נזקקו לטיפול רפואי.

הקהילה הגאה היא חלק חשוב מהחברה הישראלית, כך לפחות קיווינו. בושה שבישראל 2024 כשכולם מדברים על אחדות ולכידות ועוד כל מיני קלישאות מטופשות, עדיין הקהילה הגאה מתקדמת צעדים לאחור. 

29/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Images, 103fm
Paris