רז שכניק

בחזרה לימי בלאגן

המוזיקאי והיוצר דן תורן הלך לעולמו בגיל 63 • וחזרנו לתוכנית שבה אירח רז שכניק את חברי להקת בלאגן - תורן, דנה ברגר ויובל מסנר • האזינו


המוזיקאי והיוצר דן תורן הלך לעולמו אתמול (ד') בגיל 63 ממחלת הסרטן. חזרנו לתוכנית מ־2018, שבה אירח רז שכניק את חברי להקת בלאגן - תורן, דנה ברגר ויובל מסנר, לשיחה על אלבומם היחיד בשם 'גן עדן עירוני' שיצא בשנת 1992. 

תחילה סיפר מסנר על הדרך בה הוקמה הלהקה: "דן ואני הכרנו מהמחזור האחרון של ניסן נתיב והתחברנו והתיידדנו ואחר כך הוא הזמין אותי לנגן באלבום הבכורה שלו - 'לוחמה בשטח בנוי' וב־1991-1990 החלטתי שאני מרים להקה חדשה ופניתי לדן ואמרתי לו 'בוא תנגן בגיטרה בהרכב שלי'". תורן הודה: "הצעה שלא יכולתי לסרב לה". לאחר מכן, שיתף מסנר כי את ברגר ראה בהופעה וחשב לעצמו - "זו זמרת שהולכת להיות כוכבת ענקית. הייתה כריזמה בימתית שאי אפשר להבין אותה ואיכשהו נוצר קשר". 

לדברי ברגר, "מבחינתי זה היה כאילו דיוויד בואי צלצל אליי, זה היה כמו לזכות בלוטו, ובאמת הכול התחיל בזכות 'בלאגן'". 

בהמשך סיפר תורן על תהליך יצירת השיר 'חוץ לארץ', אותו כתב ללהקה: "היינו צריכים לעשות חזרה אצל יובל בבית. ישבתי בבית קפה בשדרות קק"ל והסתכלתי לשדרה ואמרתי לעצמי 'זה חוץ לארץ פה, אנשים הולכים לים, הולכים עם כלבים, נראים נחמד, מצב רוח טוב ברחוב, איזה יופי. אם הייתי נמצא בחוץ לארץ עכשיו, היית מאוד אוהב להיות פה'. זה השיר מבחינת מה שכתבתי במילים".

לגבי שם האלבום 'גן עדן עירוני', אמר תורן: "בסך הכול, אנחנו די חיינו אז בגן עדן עירוני, ניגנו מוזיקה, עשינו מה שרצינו פחות או יותר. היינו לנו מלא אנשים בקהל. אלה היו חיים טובים - הופעות, מלא אקשן של מדיה".

30/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גן עדן עירוני. בלאגן
גן עדן עירוני. בלאגן  |  מתוך עטיפת האלבום מ־1992
Paris