מי ידאג לתושבי הצפון?

מתי ילובסקי, חבר כיתת כוננות בקריית שמונה, סיפר על השרפות שפרצו בעיר והגיעו גם לביתו: "כיביתי את קו הבתים גם של השכנים שלי בצינור"


הצפון בוער: מתי ילובסקי, חבר כיתת כוננות בקריית שמונה, שוחח עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm וסיפר על השרפות שפרצו בעיר והגיעו גם לביתו. 

"אתמול הייתי במרכז, בחופשה ממילואים. סביב השעה 15:00 אחד מהצוותים שנשארו שולח לי הודעה שיש שריפה גדולה בעיר, שמתקרבת לכיוון הבית שלי. שלח לי סרטון, אמר לי 'אל תדאג'", שיחזר. "טסנו צפונה, וכל הדרך אני מקבל עדכונים מהחברים שהם שם בקו האש, שיש שריפה מאוד חזקה".

עוד סיפר כי "כשאני הגעתי לקריית שמונה, כבר לא היו כוחות הצלה וכבאות ברחוב שלי. היה הכול מלא עשן, שריפות. אני נכנס הביתה, עולה לקומה השנייה ואני רואה להבות גדולות דלוקות מול הגדר. זו כנראה הייתה נקודה שלא יכלו להגיע אליה או שלא ראו. לקחתי צינור ביתי, התחלתי לכבות. כיביתי את קו הבתים גם של השכנים שלי בצינור. עדכנתי את החבר'ה שלי, את בעלי הבתים השכנים שלי".

"הצלחנו לכבות את כל השריפות שטרם נכבו. עזרתי במה שיכולתי, ראיתי שהשתלטו על האזור באופן כללי", סיכם והוסיף: "איך אנחנו ערוכים היום? אני לא יודע להגיד לך תשובה טובה".

04/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל וענת דוידוב
אודי סגל וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm
Paris