אראל סג"ל

"אנחנו נמצאים במלחמת העצמאות השנייה שלנו"

אראל סג"ל: "כשחיילינו יצטרכו לכבוש את לבנון, עדיף שהשטח יהיה שרוף" • דוד ורטהיים: "כשאיראן ירתה באופן ישיר נשברה הפרדיגמה של המדינה היהודית"


בפתח התוכנית שוחחו אראל סג"ל ודוד ורטהיים על האפשרות שצה"ל ייכנס לתוך לבנון ועל ההתנהלות המדינית והצבאית של ישראל בחודשים הראשונים של המלחמה. לאחר מכן, שוחחו השניים על המערכה ועל הפלונטר הדיפלומטי שישראל מצויה בו. 

"אנחנו ברקע של מלחמת עולם שלא קשורה בנו", הסביר סג"ל. "מה שקורה בצפון זה חלק מזה. ברור שתהיה מלחמה, ויהיה מחיר כבד. בזמן שאנחנו נשרפים, נשרפים גם שמורות טבע. כשחיילינו יצטרכו לכבוש את לבנון, עדיף שהשטח יהיה שרוף. זאת מהותה של מלחמה. אנחנו נמצאים במלחמת העצמאות השנייה שלנו", הדגיש אראל. ורטהיים התרעם לנוכח המדיניות הישראלית והעומד בראשה: "אני אומר שהיינו צריכים לפעול חכם יותר ולהפריד בין החזיתות. כראש ממשלה אני מאמץ הכי קרוב אליי את בעלת הברית היחידה והקרובה אליי", טען. 

"ביידן תמך בנו, ואנחנו משמשים את האינטרסים האמריקניים באזור. יש מאבק גדול בארה"ב. ביידן צריך את הקול המוסלמי. יהדות ארה"ב כועסת מאוד על ביידן וההתנהלות שלו. אני לא חושב שיש אפשרות להפריד את הזירות. כשהאמריקנים אמרו don't, הם אמרו גם לנו שלא להיכנס ללבנון נגד חיזבאללה", אמר סג"ל.

ורטהיים הוסיף בהמשך: "הכישלון הגדול ביותר של נתניהו. ב-7 באוקטובר זה כישלון של הצבא. כישלון טקטי. הניהול של היום, ביום שבו איראן ירתה עלינו באופן ישיר, פה נשברה הפרדיגמה של מדינה יהודית".

05/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris