בן כספית ואריה אלדד

"בירושלים יש כאלה שחגגו רק לפני שבוע מצעדים אחרים"

סגן ראש העיר אריה קינג הגיב לטענות כי אירועי יום ירושלים מרתקים לעיר אלפי שוטרים שזקוקים להם בזמן מלחמה • וגם התייחס למקרי האלימות


אירועי יום ירושלים שחל היום (ד') בעיצומם, בהם גם מצעד הדגלים. סגן ראש העיר אריה קינג סיפר על כך והגיב לטענות כי המצעד הזה מרתק לעיר אלפי שוטרים בזמן מלחמה. עוד התייחס למקרי האלימות שתועדו, בהם האירוע שבו צעירים תקפו רוכלים וגם את כתב 'הארץ' ניר חסון. 

"יום ירושלים שמח בהחלט", אמר תחילה והוסיף: "אני לא עוסק בדברים שליליים ואיזוטריים, כי זה לא דבר שמעיד על הכלל של מה שקורה פה בירושלים. אנחנו חוגגים במשך שבוע כבר את השבוע שכל כולו ירושלים, והשיא הוא כמובן היום, יום ירושלים. אז אם קורה אירוע פה ושם שצריך להוקיע וכולם מוקיעים אותו, אז לא צריך להתייחס אליו".

לגבי הטענה כי מצעד הדגלים גורם לריתוק של אלפי שוטרים לירושלים בזמן מלחמה, הסביר קינג: "אנחנו נזכיר לכולם שהאויב המוסלמי הנאצי מעזה קרא למלחמה על שם הר הבית 'הסופה של אל-אקצא', והדבר ההולם ביותר זה לענות להם באותו מטבע - בחיזוק ירושלים, בלהראות שאנחנו לא רק שלא חוששים אלא הפוך, אנחנו מגיעים למקומות שבדרך כלל לא מגיעים - במזרח ירושלים, בעיר העתיקה, ובכמויות גדולות. גם צריכים לזכור שבירושלים יש כאלה שחגגו רק לפני שבוע מצעדים אחרים".

לקראת סיום השיחה הגיב למקרי האלימות: "קודם כול אני הייתי בקשר עם ניר (כתב 'הארץ'). היה לי חשוב להבין מי היו המעורבים בזה כדי למנוע את זה ולטפל בזה מהשורש, כי אנחנו כמובן נגד כל אלימות, וגם להבין מה גרם לזה".

05/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מצעד הדגלים, היום
מצעד הדגלים, היום  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris