איריס קול

"פוליטיקאים תמיד עומדים תחת ביקורת, אצל דוד לוי היה עוד משהו"

נדב מנוחין ('וואלה תרבות') סיפר על אופן הצגתו של לוי בתרבות הישראלית: "כשאנחנו מסתכלים על זה היום, זה כל כך בולט וניכר לעין"


נדב מנוחין ('וואלה תרבות') שוחח עם איריס קול ברדיו 103fm על דמותו של השר לשעבר דוד לוי ז"ל, שהלך לעולמו השבוע, בתרבות הישראלית.

"גדלתי בשנות ה-90, ואני זוכר את הדמות הזו מהחרצופים, הדמות הנלעגת והמטומטמת. פוליטיקאים תמיד עומדים תחת חיצי ביקורת, אבל אצל דוד לוי היה שם עוד משהו", אמר מנוחין והוסיף: "הרבה פעמים הדברים האלו לא חושבים על עצמם כפוגעניים או גזעניים, אבל זה מה שהם באמת. כשאנחנו מסתכלים על זה היום, זה כל כך בולט וניכר לעין".

"אפשר לראות תהליך באיך שהדמות הזו מוצגת בתרבות הישראלית. בהתחלה זו דמות מאוד נלעגת, הוא היה שר החוץ וצחקו לו על האנגלית, והוא צומצם לכדי בור לחלוטין. אם מסתכלים על 'היהודים באים' - הם טיפלו בדמות של דוד לוי בצורה אחרת ועם הרבה מודעות וכדי להציף את היחס המפלה והלעג", טען מנוחין.

"הטענה של הליכודניקים היום היא שלא קרה שום דבר. אז היה דוד לוי והיום יש את דוד ביטן, מירי רגב ודודי אמסלם. וכולנו, שמתגעגעים לדוד לוי ומרגישים שהחמצנו, לועגים באותה צורה לפוליטיקאים של היום", אמרה איריס לסיום.

05/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דוד לוי ז"ל
דוד לוי ז"ל  |  צילום: פלאש90
Paris