רון קופמן ואריה אלדד

"בסוף צריכים שיהיו גם במקומות שייתכן ונדרשים לחירוף נפש"

אלוף (מיל') ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) על גיוס חרדים: "חלק מהמציאות שנוצרה כאן היא בגלל המימון שאנחנו מממנים את כל הדברים האלה"


אלוף (מיל') ח"כ אלעזר שטרן, לשעבר ראש אכ"א ושר המודיעין (יש עתיד), שוחח עם רון קופמן ואריה אלדד ב-103fm על סוגיית גיוס החרדים.

"יש לנו בצה"ל את גדוד נצח יהודה, בגדוד יש שם תנאים שאין בבני ברק, לא רואים שם נשים מק"מ, יש שם תפילות שלוש פעמים ביום, כשרויות של מזון בד"צים לכל מה שהם רוצים ולצערנו הרב, המספרים שם לא גדלים", אמר.

לדבריו, "המדינה לא צריכה שירות לאומי של עוד 100 אלף. בסוף אנחנו צריכים שהם יהיו גם במקומות שייתכן ונדרשים בהם לחירוף נפש. אני מסכים שזה תהליך שלוקח זמן. מעולם לא הייתה מציאות שקהילות שלמות, משפחות שלמות, כמעט יישובים שלמים וערים שלמות, היו מצליחים ללמוד תורה מהבוקר עד הלילה. אין דבר כזה. זה לא היה בהיסטוריה של העם היהודי מעולם. נוצרה פה מציאות שצריך לתקן אותה, גם אם לאט לאט ואני חושב שחלק מהמציאות שנוצרה כאן היא בגלל המימון שאנחנו מממנים את כל הדברים האלה".

עוד אמר: "בהתחשב בזה שיש כנראה מגמות קטנות מדי לדעתי בציבור החרדי שהוא מבין שצריך להשתלב יותר, להרגיש יותר, שגם רמת החיים שלו יכולה לעלות דרך זה, אז אני חושב שצריך להתחיל מהנושא התקציבי ולאט לאט". 

07/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה נגד הגיוס
הפגנה נגד הגיוס  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris