ינון מגל ובן כספית

"מערבולת רגשות שקשה מאוד לתאר אותה"

מג"ד 77 סא"ל שמעון פוטרבני, שהשתתף במבצע לחילוץ החטופים, על הרגעים המתוחים בשטח: "התרגשות, תחושת משמעות גדולה"


נועה ארגמני, אלמוג מאיר ז'אן, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו, שנחטפו לרצועת עזה על ידי מחבלי חמאס בבוקר השבת השחורה, חולצו אתמול (ש') במבצע הרואי של כוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ. סא"ל שמעון פוטרבני, מפקד גדוד 77 שהשתתף במבצע, סיפר על המתרחש באותם רגעים דרמטיים.

"התחושות הן תחושות של התרגשות גדולה", הודה. "אתמול הגדוד, ביחד עם גדודים נוספים, צה"ל, שב"כ וימ"מ, היה חלק מהפעילות. התרגשות גדולה, תחושת משמעות גדולה למה שאנחנו עושים ועם הפנים קדימה. הגדוד עסק בימים האחרונים, אולי קצת יותר, בלייצר את כל התנאים כדי שמבצע כזה יכול היה לצאת לפועל. מהרגע שהמבצע יצא היינו כוח עתודה. הגזרה חולקה למספר תיחומים. יצאנו להתקפה על שטח סמוך כדי לסייע לכוח שנמצא בהיתקלות, להפחית לחץ מהאגפים ולהתמודד עם מחבלים באגף כדי שלא יוכלו להגיע לכוח שנמצא בחילוץ". 

בהמשך תיאר: "את המגד"ים שיתפו בחלק מהפרטים בשבוע שעבר. הגדוד השתתף גם במבצע ברפיח. ישר הבנו את גודל המשימה, אך לא יכולתי לספר שום דבר לאף אחד. בבוקר המבצע קראתי למפקדים ולאנשים בגדוד. הדיווחים מתחילים לזרום, גם על ההצלחות וגם על הסיטואציה המורכבת בתוך הבית ובחילוץ, כל הדיווחים זורמים אחד על השני. שמענו את הכוח המבצע בקשר, הכול זורם. זו מערבולת רגשות שקשה מאוד לתאר אותה. השאיפה היא להיות נוכחים ברגע, אך המשימה שלנו הייתה להיות כוח עתודה משמעותי, ובזה התרכזנו. תוך כדי הפעילות עדכנו בחלק מהפרטים. בסוף נהרג שם לוחם אמיץ, ארנון זמורה, גם לזה התוודענו במהלך היום, והכול יחד תחת אותה מערבולת רגשות". 

הגדוד נלחם מ־7 באוקטובר, ויש לנו חטופים בגדוד שכרגע נמצאים בעזה", אמר סא"ל פוטרבני בסוף דבריו. "ציינו שמונה חודשים, בתמרון נהרגו חמישה חיילים בגדוד, מרביתם ב־7 באוקטובר כי הטנקים היו ממש על הגדרות".

עריכה: מיכל קדוש 

09/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מבצע חילוץ החטופים
מבצע חילוץ החטופים  |  צילום: דובר צה"ל
Paris