אראל סג"ל

"ההחלטה לצאת למבצע כזה - סיכון גדול"

אראל סג"ל ויוסי יהושוע התייחסו בפתיחת התוכנית למבצע חילוץ החטופים • סג"ל: "אחד הדברים שאפשר לומר על הימ"מ זה מקצוענות שיא"


בפתח התוכנית שוחחו אראל סג"ל ויוסי יהושע על המבצע המורכב ויוצא הדופן של כוחות הביטחון לשחרור חטופים אתמול (ש'). נוסף על כך הם דנו באופן ההכשרות ורמת המוטיבציה של המתגייסים לשירות קרבי ושל אנשי הקבע בצה"ל. 

"אחד הדברים שאפשר לומר על הימ"מ זה מקצוענות שיא. גם בסיירת מטכ"ל יכולים להגיד את זה שהם לא מתקרבים למיומנויות של הימ"מ בלוט"ר", טען סג"ל. "הקרדיט הגדול מגיע ללוחמים. כשהיחידה היא מקצועית וייעודית לאירועים, אז היא יודעת לעשות את העבודה שלה. ברור שההחלטה לצאת למבצע כזה היא סיכון גדול. אם האירוע היה נכשל, הכול היה מופנה לצבא, לשב"כ וגם לראש הממשלה, אז כל הכבוד לאישור המבצעי שניתן לדבר הזה. אם אני גוזר מסקנה זה מסקנה מקצוענית לכל הצבא. כשאתה עושה תפקיד אלוף שנתיים, אתה לא יכול להיות מקצוען. כשאתה מתמקצע בתפקיד יותר שנים, אתה יודע לעשות את העבודה", הוסיף לאחר מכן. 

בהמשך התייחס יוסי יהושוע לסוגיית הגיוס והשחיקה שקיימת בצה"ל בימים אלה. "צה"ל השקיע המון במילואים ובבני המשפחות. הוא לא השקיע מספיק באנשי ונשות הקבע".

לדבריו, "יש גרפים של נתונים - אחד זה ירידה במוטיבציה של בני הנוער בעשור האחרון, וגרף שני של שחיקה. משלמים מחיר יקר. צריך לבנות ולתגמל אותם יותר טוב. עוד לא הארכנו את השירות, ויש כאן שני מחזורים בצו 8, אתה שוחק אותם". הוא הדגיש: "אנחנו כחברה צריכים לטפל בזה. כל הנורות האדומות כבר דלקו".

09/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris