איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"לפחם הקולומביאני, יש לנו בהחלט חלופה"

מנכ"ל חברת החשמל מאיר שפיגלר הגיב להכרזה של קולומביה על הפסקת ייצוא הפחם לישראל: "אנחנו כמובן רוכשים פחם ממספר מדינות ברחבי העולם"


קולומביה הכריזה כי היא עוצרת את ייצוא הפחם לישראל. מנכ"ל חברת החשמל מאיר שפיגלר שוחח על כך עם ענת דוידוב ב־103fm. 

"אנחנו לא מייצרים בפחם, אלא אם אין ברירה, קודם כל מייצרים באמצעות גז. אין לנו ייבוא רק מספק אחד, אנחנו כמובן רוכשים פחם ממספר מדינות ברחבי העולם", הבהיר והוסיף: "אנחנו בהחלט נמצאים במצב שלפחם הקולומביאני, יש לנו בהחלט חלופה. לא תהיה לזה השפעה כרגע על משק הפחם של הצרכים השוטפים בחברת החשמל". 

עוד אמר שפיגלר כי לחברת החשמל יעד להפסיק לחלוטין את השימוש בפחם במהלך 2026. "כרגע אנחנו עם מלאי פחם שבהחלט מספק את הצרכים, ככל שנידרש לתוספת פחם מעבר להזמנות שכבר בדרך אלינו, נבצע את ההזמנות, והן יגיעו בזמן למדינת ישראל".

"כל יום וכל לילה נפגע חלק אחר ברשת החשמל"

בהמשך סיפר על הקושי של עובדי חברת החשמל בתחזוקה על גבול הצפון: "לא אדבר על עלויות אלא על תוצאות. הנזק הוא פשוט מתמשך. כל יום וכל לילה נפגע חלק אחר ברשת החשמל, ואנחנו מזה שמונה חודשים יום יום בשטח, חשופים לאש האויב כי אתרים נמצאים בטיווח ישיר של האויב".

"כדי לעשות את המוטל עלינו אנחנו גם במצב של סיכון ביטחוני אישי", הוסיף, "אנחנו עושים את כל מה שרק ניתן כדי לגונן על העובדים שלנו כדי שיחזרו בשלום לבתיהם. עם זאת במלחמה מהסוג הזה עם טילים בכינון ישיר הדבר לא כל כך פשוט. מדובר בכלי הרס משמעותיים מאוד. אנחנו עושים את הכל כדי שהעובדים שלנו יהיו כמה שיותר מוגנים. אנחנו מודעים לסיכון הרב".

עריכה: אחיעד לוק 

09/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מאיר שפיגלר
מאיר שפיגלר  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris