אודי סגל וענת דוידוב

מבצע החילוץ: "מעולם לא קינאתי כך - נותן תקווה"

יעלה דוד, אחותו של אביתר דוד המצוי בשבי חמאס, בתגובה למבצע חילוץ החטופים: "זאת הפעם ראשונה שהייתה לי תחושה שאולי אלה אנחנו"


בשבת במבצע הרואי של כוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ שוחררו החטופים נועה ארגמני, אלמוג מאיר ז'אן, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו משבי חמאס, זאת אחרי שמונה חודשים שבהם שהו בתוך הרצועה. יעלה דוד, אחותו של אביתר דוד שנחטף בבוקר השבת השחורה, סיפרה על תחושותיה בעקבות הדברים. 

"קשה להסביר את סערת הרגשות, כי זה נס. קרה נס בשבת, וספציפית אלמוג שחזר, אני מרגישה קשורה אליו איכשהו, כי באחד מהסרטונים מ־7 באוקטובר הוא שוכב לצד אחי", תיארה. "אביתר אח גדול טיפוסי, הוא נגן גיטרה מדהים ומוזיקאי מוכשר. הוא מאוד אוהב את החיים ואוהב ללכת למסיבות. התעוררנו מהאזעקות וההודעה האחרונה ממנו הייתה ברבע לשמונה בבוקר, כשהוא אומר שהם עולים על הרכבים ושהם בדרך הביתה. אחרי כמה שעות קיבלנו את הסרטונים. בסרטון שבו גם אלמוג הופיע, רואים חמישה בחורים ישראלים, צעירים, כולם מהמסיבה, שוכבים בחדר חשוך, כל אחד מהם קשור בצורה כזו או אחרת, מה שמאוד שונה מסרטונים אחרים זה שרואים את המבט המבועת שלהם. זה סרטון שנחקק להמון אנשים בראש לא כי יש שם פציעות או דם". 

"מאוד רוצה לדבר עם אלמוג"

בהמשך הבהירה: "זה נותן לי עוד תקווה שזה אפשרי הדבר הזה, לא משנה לי אם יחזירו את אביתר בחילוץ או בעסקה, ראיתי את כל המדינה על הרגליים ואמרתי 'בא לי גם, מתי תורי לקבל את השיחה הזאת', להגיע לבית החולים. שמחתי כל כך, אבל מעולם לא קינאתי ככה. זאת פעם ראשונה שהייתה לי מן תחושה קטנה שאולי הפעם אלה אנחנו. אני מאוד רוצה לדבר עם אלמוג, אפילו לשמוע רק מ־7 באוקטובר אפילו שתי מילים שהחליף עם אביתר. האמת היא שאנחנו לא יודעים כלום. אז אפילו הדבר הכי קטן יוכל לתת לנו טיפה אוויר. צריך לתת לזה לשקוע עוד, זה היה לפני יומיים". 

"אני מאוד מנסה להימנע מפוליטיקה, כי זה נורא מתערבב עם הרגש תמיד, בעיקר אצל האנשים הבוגרים יותר", הגיבה דוד על פרישתו של השר גנץ מהממשלה על רקע הניסיונות להוביל לעסקת חטופים נוספת. "אני מנסה שלא להיכנס לזה, אני מאוד מקווה שזה לא יפגע במאמצים למשא ומתן, פה אני חושבת רק עליי ועל אח שלי, וכל עוד זה לא פוגע באביתר ובמאמצים זה לא ממש מעניין אותי. גנץ הגיע מתישהו לפגישה עם מטה המשפחות ונפגש עם הצעירים של המשפחות לפני המון זמן. ניסיתי להאמין לו, אני כל הזמן בניסיון להאמין, כי מרגיש לי שיאמרו לנו די מה שאנחנו רוצים לשמוע". 

עריכה: מיכל קדוש 

10/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביתר דוד
אביתר דוד  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris