אודי סגל וענת דוידוב

פרישת גנץ: "לא יכול להכחיש שלא כואב את העזיבה"

השר אופיר סופר על פרישת השר: "מצר על זה" • סייג: "אמר לי מישהו מקורב שיש התכתבות עם אזורים אחרים שמעסיקה יותר את גנץ"


יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ הודיע אמש (א') על עזיבת ממשלת החירום, תוך כדי שטען כי "נתניהו מונע מאיתנו להתקדם לניצחון האמיתי". השר אופיר סופר (הציונות הדתית) שוחח על כך עם אודי סגל וענת דוידוב ב־103fm. 

"אני מאוד מצר על זה. ניסיתי להשפיע, אני חושב שלא חסכתי בדיבור עם אף גורם רלוונטי. אמר לי מישהו מקורב שיש התכתבות עם אזורים אחרים שמעסיקה יותר את גנץ. לא היתכנות פוליטית חדשה", אמר. 

הוסיף: "הפערים ביני לבין השר איזנקוט גדולים, יש לנו שיח ענייני ואני חושב שזה משפיע על תהליכי העבודה. לצערי בישראל התפתחה תרבות אחרת. כשדברים נעשים יחד הם אחרת, ועל כך אני מצר. אני לא יכול להכחיש שאני לא כואב את העזיבה הזאת.

סמוטריץ' ובן גביר בדרך לקבינט המצומצם?
"נחזור לקבינט מורחב מצומצם, הקבינט הרגיל, ואני מניח שיהיה שם ניהול של רה"מ ושר הביטחון".

"חייב להיות גיוס משמעותי ואמיתי גם בתקופה הקרובה"

במהלך השיחה גם הביע את דעתו לגבי חוק הגיוס שצפוי לעלות הלילה להצבעה: "חוק הגיוס יעבור במלואו רק אם הוא יהיה חוק ראוי. חוק הגיוס הזה נכתב כעבודת מטה של משרד הביטחון. לאחר שהתקשו להגיע לחוק מוסכם, אימצו את החוק הקייים שקודם בממשלה הקודמת".

לטענתו, "חייב להיות גיוס משמעותי ואמיתי גם בתקופה הקרובה. היום אנחנו מאפשרים את ההעברה של ההמשכיות כדי לקצר את הפרוצדורות. מיד אחר כך הוא מגיע לדיונים בוועדות הכנסת. שם אני מתכוון להיות נוכח, ולא רק אני".

"אני מבין שזה לא חוק האופטימלי ושהוא נחקק כחוק קישור, אבל אנחנו חיים במציאות שהיא לא תמיד אופטימלית. התנאים פחות טובים כדי להגיע לחוק טוב, זה לא פותר אותנו מלהתמודד עם האתגר. אני מאמין ביכולת שלי לשכנע, לפחות את חברי סיעתי, בסוגיה הזו", הבהיר.

עריכה: מיכל קדוש ואמיתי דואק 

10/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אופיר סופר
אופיר סופר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris