ינון מגל ובן כספית

"אנחנו במלחמה בצפון, והגיע הזמן לקבל החלטה"

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, התייחס למצב הבעייתי של הרשויות בצפון הארץ: "ב-2006 יצאנו למלחמת לבנון השנייה, וזה יצר הרתעה"


היום (ב') מתקיימת ועידת השלטון המקומי באקספו תל אביב. חיים ביבס, יו"ר המרכז של השלטון המקומי, התייחס לקיום הועידה של השלטון המקומי ולנסיבותיה כמו גם למחלוקות הבוערות במדינה ובציבור בתקופת המלחמה.

"ועידת השלטון המקומי היא ועידה שנתית שמתעסקת בקידום ערים חכמות. אני חושב שבמדינה של תשעה וחצי מיליון תושבים אין סיבה שהשלטון המקומי לא ייקח את זה כפרויקט. בהרבה מקומות שמזמינים אותי המדינה היא חלק נרחב בדבר הזה", טען ביבס. 

"אנחנו במלחמה בצפון, והגיע הזמן לקבל החלטה בנושא. ב-2006 יצאנו למלחמת לבנון השנייה, וזה יצר סוג של הרתעה. הצד השני הבין שבצד שלנו לא מבינים את כללי המשחק שלהם. פה עם כל הכבוד צריכים לקבל החלטה ולהכניס את כולם מתוך הבנה ברורה שבצפון אם אנחנו לא נהיה ביחד נלך לאיבוד. אני חושב שפרישת גנץ היא טעות", הוסיף ביבס. 

בהמשך סיפר בגאווה על השר המנוח: "דוד לוי היה פורץ דרך, בשפה צבאית זה ששוכב על הגדר. הוא שילם את המחיר. בסוף זאת הייתה פריצת דרך משמעותית עבור אנשים מעיירות פיתוח".

לקראת סיום השיחה הביע דעתו גם על מחלוקת הגיוס: "דור הניצחון, צריך לשים אותו בקצה הפירמידה. מי שמשרת מקבל". 

10/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיים ביבס
חיים ביבס  |  צילום: ראובן קסטרו/וואלה
Paris