איש השעה, בינתיים

טל שניידר ('זמן ישראל') על השר לשעבר גנץ: "בעיני מחנה השמאל - לוכד קולות הימנים" • ישראל כהן ('רדיו קול ברמה'): "הרבה בימין מאוכזבים ממנו"


אתמול (ה') העניק השר לשעבר בני גנץ ראיונות בכל ערוצי החדשות והתייחס להחלטתו לפרוש מהממשלה במהלך המלחמה ולחילוקי הדעות הפוליטיים מול ראש הממשלה ויתר השותפים לממשלת החירום. הכתבת הפוליטית והמדינית טל שניידר ('זמן ישראל') וישראל כהן ('רדיו קול חי') חוו את דעתם על הדברים. 

"חשו את זה קצת בסקרים, אבל בגלל שזו הייתה עזיבה שדובר עליה מראש, רוב הרגשות היו במאי", אמרה שניידר. "אתמול גנץ יצא לסבב ערוצים, כולם קיבלו את זה באותה השעה ובאותו המקום. אני חושבת שהוא מנסה להקרין המון ממלכתיות. גם ההליכה ל'ערוץ 14', לא מחרים אף אחד. התפקיד שלו בעיני מחנה השמאל צריך להיות לוכד הקולות הימניים. אך אחד מהשמאל לא רוצה שהוא ייקח קולות מלפיד או גולן, אלא של אותם אנשים שרוצים ימין ממלכתי. לציבור יש סוג של גמישות מחשבתית, בשלב הזה לפחות. הוא מנסה להיות גם מקובל על החרדים, גם על הימנים. עוד כמה חודשים גנץ יפסיק להיות מזוהה עם המלחמה, ונתניהו יישאר זה שמזוהה איתה". 

בתגובה טען כהן: "יש דברים שגנץ אמר, לפחות בחלק מהערוצים, שאתה יודע שאפשר להתחבר אליהם. לעשות פסק זמן במלחמה כדי להביא את החטופים. לדעתי הוא יצא מוקדם מדי עם הראיונות, כי הרבה מאוד בימים עדיין מאוכזבים וחושבים שהוא היה צריך להישאר ולהיות חלק מהקבינט המצומצם". 

על חוק הגיוס אמר: "הייתה נוסחה מאוד מעניינת, לא היו צריכים להצביע על החוק. נתניהו עטף את זה בצורה שזה בסך הכול עניין טכני. נכון שמה שמדובר עליו עכשיו, ה־3,000, בואו נגיד את האמת - זה משהו שיהיה אפשר לעמוד בו, גם לפי הקריטריונים של החרדים. אבל זה נותן פתח שאמרו בבג"ץ שזו רק ההתחלה". 

"נתניהו ירוויח זמן, יש לנו בסך הכול חודש וקצת, ואז הם יוצאים לחופשה של שלושה חודשים. אין אף אחד בקואליציה שמוכן לפזר את הכנסת על כזה סיפור", סיכמה שניידר. "תהיו בטוחים שהם ירימו קומבינה. צה"ל לא יקבל עזרה מהכנסת, וגם הציבור הישראלי שנושא על גבו את השכול, את הפציעות ואת הסבל הגדול, הם גם לא יקבלו עזרה מהפוליטיקאים. הם לא יתגייסו, והצבא ימשיך להידלדל". 

עריכה: מיכל קדוש 

14/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris