רון קופמן ואריה אלדד

"המציאות השתנתה, כולם מבינים שצריך צבא גדול"

סא"ל (מיל') גיורא זוסמן על התחושות הקשות לאחר העברת חוק הגיוס השבוע: "ביבי וכו' יוצרים מצב שבו מאפשרים לקהילה שלמה שלא לשרת בצבא"


ההעברה של חוק הגיוס על ידי הממשלה השבוע בכנסת עוררה תהודה ציבורית רחבה וגם לא מעט ביקורת. יחד עם זאת, רבים מהאזרחים במדינה עדיין מקווים כי תיבנה מסגרת גיוס מתאימה עבור המגזר החרדי שתשלב אותם בצה"ל ובחברה הישראלית. סא"ל (מיל') גיורא זוסמן, מוותיקי סיירת מטכ"ל, התבטא בנושא המדובר. 

"ביבי וכו' יוצרים מצב שבו מאפשרים לעשות חוק שמאפשר לקהילה שלמה במודע לא לשרת בצבא דבר שלא ייתכן", הבהיר. "המדינה חייבת להסדיר את החוק כפי שנכון למדינה. כל חוק בישראל יש קודם כל את מהות החוק ולאחר מכן יש תקנות איך לבצע", הסביר. "שנים חשבנו שאנחנו במצב טוב", הזכיר. בממשלות תחת בנט ולפיד הייתה מדיניות של פיוס והדרגה, והיום תוך שנה וחצי המציאות השתנתה, כולם מבינים שצריך צבא גדול", הוסיף.

"המציאות הדמוקרטית בהרבה מאוד תחומים זה סוג של פשרות בהמון נושאים. אני חי במרכז ובדרום הארץ. מי שנוסע בין מצפה רמון לשדה בוקר מבין שמה שקורה שם עם ההתיישבות של הבדואים זו שערורייה שאין כדוגמתה וגם את זה המדינה מזניחה", הדגיש.  

14/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חרדים בלשכת גיוס (ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה)
חרדים בלשכת גיוס (ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה)  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris