רון קופמן ואריה אלדד

"ממשלת ישראל צריכה לקבל החלטה אם היא נלחמת בחיזבאללה"

אבי אשכנזי ('מעריב') על הירי הנרחב של חיזבאללה בצפון אמש (ה'): "הירי היה בשעה אחת כאשר ההורים בעבודה והילדים בבתי הספר. זה משבש את החיים"


אתמול (ה') פורסם תיעוד של חיילי מילואים בגבול הצפון יורים בקטפולטות וחץ וקשת מעבר לגבול עם לבנון. התיעוד פורסם ברבים ועורר תגובות מעורבות בציבור. נוסף על כך, ירי הטילים של חיזבאללה נמשך ללא הפסקה ומתרחב בהדרגה לערים כמו קצרין. אבי אשכנזי ('מעריב') עם כל הפרטים על ההתפתחויות בזירה הצפונית.

"זה יותר זול, פשוט. כמה עולה לקחת בקבוק במחזור? 30 אגורות. למלא אותו קצת בדלק במקום פגז שעולה כמה אלפי דולרים, זה הרבה יותר זול", אמר בנוגע לתיעוד השנוי במחלוקת שפורסם אתמול. "בסוף שזה יוזמה מקומית של מילואימנקים שעשו את זה במוצב לפני חודש או חודשיים ולא איזה מבצע מערכתי של צה"ל בעניין הזה", הוסיף. 

"אני בספק אם הם תקפו 15 בסיסים. הם ירו סדר גודל של 50-40 טילים ועוד 5 כטב"מים. זה פחות משנה מספר הטילים אלא התדירות שלהם. הירי היה בשעה אחת כאשר ההורים בעבודה והילדים בבתי הספר. זה משבש את החיים", טען אשכנזי לגבי ירי הטילים הרחב של חיזבאללה. "אם אתה רוצה לפגוע בתשתיות של לבנון וממשלת לבנון, נתת פרס לנסראללה", טען. "ממשלת ישראל צריכה לקבל החלטה אם היא נלחמת בחיזבאללה ובאיזה עומק. לא באמת השבתנו לו את הכוח הצבאי", הדגיש. 

14/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צה"ל בגבול לבנון (ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר)
צה"ל בגבול לבנון (ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר)  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris