רון קופמן ואריה אלדד

"הכרעה היא כשהאויב שלך כורע ברך ואומר 'אני הפסדתי'"

אל"מ (מיל') חזי נחמה מפורום מפקדים וחיילים במילואים קורא להביא להכרעת חמאס: "קצינים במלחמה הזאת מרגישים שמשהו לא עובד כמו שצריך, יש דשדוש"


'זמן הכרעה' הוא כנס שערך לאחרונה פורום מפקדים ולוחמים מילואים. אל"מ (מיל') חזי נחמה, חבר הפורום, שוחח עם אריה אלדד ויריב אופנהיימר על מטרות הכנס ועל ההכרח להגיע להכרעת החמאס.

"מאות קצינים ששירתו ומשרתים בעזה במלחמה הזאת הרגישו ומרגישים בששת החודשים האחרונים שמשהו לא עובד כמו שצריך, יש דשדוש", אמר. "אנחנו מנצחים בכל מהלך טקטי שהכוחות מקבלים, אבל אין מי שסוכם את כל ההישגים האלה לכדי הישג אסטרטגי". לטענתו, יש להביא להכרעת חמאס: "הכרעה היא כשהאויב שלך כורע ברך ואומר 'אני הפסדתי'".

כדוגמה להכרעה הביא נחמה שתי דוגמאות מהעבר: גירוש אש"ף מלבנון ומבצע חומת מגן: "מיגרנו את הטרור הממוסד. אין פה ארגון עם יכולת וכוונות שאתה ישן איתו באותו הבית. זה מה שעשינו עם אש"ף בלבנון, וזה מה שעשינו במבצע חומת מגן, וזה מה שאנחנו צריכים לעשות בעזה, לא יכול להיות שיישארו יכולות חוצות גדר אחרי המלחמה", אמר.

"אנחנו שוללים לחמאס את כל היכולות האסטרטגיות. אני לא מקבל שאחרי הלחימה נמשיך לקבל פצמ"רים על שדרות או אשקלון. כמו שלא הסכמת לחיות כשאוטובוסים מתפוצצים בתל אביב. הסכמנו לחיות ב-20 השנים האחריות תחת ההבנה שצבע אדום זה דבר לגיטימי", טען.

את 'כנס ההכרעה' שערך הפורום הגדיר נחמה ככנס מקצועי עם אנשי מקצוע מימין ושמאל ועם מיטב המרצים שמלמדים בצה"ל את תורת הקרב.

21/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris