רון קופמן ואריה אלדד

"מיקי זוהר רוצה לפגוע בפריפריה"

ינץ לוי, סופר הילדים המצליח, תקף את החוק שיביא לצמצום תקציב הספריות: "החוק שמקדם השר מיקי זוהר מדבר על הפיכה משפטית בספריות הציבורית"


הסופר ינץ לוי יצא נגד החוק שצפוי לקצץ בתקציבי הספריות הציבוריות: "המאזינים והמאזינות אומרים - זמן מלחמה וחייבים לקצץ. אבל החוק שמקדם השר מיקי זוהר מדבר על הפיכה משפטית בספריות הציבורית. הוא אומר אני לוקח את הכסף שעבר אליהם ומעביר לרשויות. מי שיקבע כמה כל רשות תקבל זה אני השר - מיקי זוהר ינהל תקציב שעד היום נוהל על פי קריטריונים סוציו-אקונומיים , ובעצם לקבוע בחוק את שיטת היהלומים המוכרת של מירי רגב - מי שמקורב ומוצא חן בעיני יקבל יותר כסף".

אריה אלדד הביא את תגובת משרד התרבות והספורט:

המשרד רואה חשיבות רבה בפעילותן ותקצובן של הספריות הציבוריות בישראל. על אף הקיצוץ שביקש משרד האוצר להביא בתקציב הספריות הציבוריות, השר מנע את הקיצוץ הגדול הצפוי והפחית אותו מ-25% ל- 14 % בלבד בשנת 2024 וסיכם על הגדלתו בשנת 2025 ב-6 מיליון שקלים נוספים כך שיעמוד על 79 מלשח ב- 2025. מזה כשנה המשרד שוקד על תיקון חוק הספריות והתאמתו לצרכים הקיימים של החברה הישראלית, המשרד מקיים הליך חקיקה עפ הנהלים הקיימים בשיח שוטף עם מועצת הספריות על מנת להבטיח מענה מיטבי זה. כפי הכתוב בחוק המשרד מקבע סכום מינימלי של 85 מלשח החל משנת 2026. וזאת על מנת לשמור על עבודתם הרציפה והחשובה של הספריות הציבוריות.

המשרד נמצא בישורת האחרונה לקראת הוצאת מבחן תמיכה משופר לספריות ציבוריות לאחר שקיים שיח עם המועצה לספריות. כמו כן המשרד הפיק את חודש הקריאה אשר נערכו בו פעולות רבות לעידוד הקריאה. המשרד אף תמך בפעילות חודש הקריאה בספריות באמצעות הרשויות המקומיות ובהמשך השבוע תשולם מחצית ראשונה מהתמיכה. המשרד עבד על מבחן תמיכה לרשויות מקומיות ליתר פעילות הספריות, טיוטת המבחן תפורסם בשבוע הבא להערות הציבור כמקובל.

28/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris