אראל סג"ל

"יש כאן סוג של ניסיון הפיכה"

דיווח: פרקליט המדינה ביקש חקירה נגד בן גביר • ח"כ צבי סוכות הגיב: "מה שמערכת המשפט הבין־לאומית עושה לישראל, מערכת המשפט הישראלית עושה לימין"


לפי דיווח 'כאן 11', פרקליט המדינה עמית איסמן פנה ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בטענה כי הוא הסית לאלימות כנגד תושבי עזה. אראל סג"ל וליאת רון דנו בכך ב־103fm עם חבר הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית), אשר הביע את דעתו בנושא. 

לדבריו, "בסוף לבוא ולחקור שר על עבירה כזו, לנסות ולהגיש כתב אישום, זה בסוף לנסות לסכל בן אדם בכלים משפטיים. יש כאן בעיניי מין סוג של ניסיון הפיכה, ניסיון שאגב הוא לא חדש. זה קרה גם בעבר. אני חושב שגם התיקים נגד נתניהו זה בסוף אותו דבר. בסוף יש כאן אנשים שלא נבחרו שמנסים להשית את המדיניות שלהם, וכל פעם כשמעבירים עליהם ביקורת, זו הופכת להיות מתקפה. כשהם בסוף מגישים, הם מנסים בסוף לסכל את איתמר בן גביר".

עוד הוסיף באשר ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה: "בממשלה הקודמת שמינתה אותה לא שמענו אותה. אף אחד לא ידע מי היא בכלל, אנשים לא ידעו מי זו גלי בהרב-מיארה עד שקמה הממשלה החדשה".

על כוונתו להתגייס לצה"ל בקרוב ציין: "ממש שנה לפני שנבחרתי לכנסת פניתי שוב ושוב לצבא בבקשה להתגייס, ולא נתנו לי עקב הפטור שלי. פנה אליי אתמול אדם שבגיל 16 נעצר על חסימת כביש, הוא מנסה להתגייס, ואומרים לו שבגלל התיק שלו מנסים לגייס אותו. הנטל הוא אמיתי, המשפחות קורסות".

עריכה: אסף חרמוני

03/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות
צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris