אראל סג"ל

"זה ניצחון פרטי שיחול ויתוקן בכל מצבות הנופלים"

בעקבות מאבק משפחת יודקין הותר להוסיף את הצירוף 'הי"ד' למצבות חללי צה"ל • רס"ן (מיל') דובי יודקין, אחיו של ישראל הי"ד, שיתף בתחושותיו


משפחתו של סרן ישראל יודקין ז"ל שנפל בקרב בצפון רצועת עזה ביקשה ממשרד הביטחון לכתוב הי"ד (השם יקום דמו) על המצבה ליד שמו של החלל - אך נענתה בסירוב על ידי משרד הביטחון. לאחר מאבק ממושך הודיע צה"ל כי ניתן יהיה להוסיף את הצירוף הי"ד למצבות חללי צה"ל. אחיו של ישראל, רב סרן במילואים דובי יודקין, שוחח עם אראל סג"ל וליאת רון ושיתף בהתרגשות הגדולה. 

לדבריו, "זו בשורה מאוד מרגשת בתוך כל הכאב העצום שעברנו. זה ניצחון פרטי ואישי שלנו וגם ניצחון שיחול ויתוקן בכל מצבות הנופלים שיוכלו לקבל ביטוי יהודי. זה משהו היסטורי של 76 שנה". עוד הוסיף כי "היא מרגשת גם מבחינת הניצחון הפרטי והאישי שלנו שתהיה לו מנוחה, וגם בגלל שעוד 15 אלף מצבות הנופלים יוכלו לקבל ביטוי. אנחנו היינו שליחים של עם ישראל בנושא הזה". 

בהמשך סיפר: "פעם ראשונה שקיבלנו טלפון מנציג משרד הביטחון זה היה אתמול, שעודכנו ששר הביטחון מאשר את הבקשה הזו. כל הימים האלה אף אחד לא היה איתנו בקשר, איימו על אימא שלי והבטיחו שילוו אותנו, וזה היה שקר. ההחלטה של שר הביטחון בשביל לתקן את העוולה הזו זה באמת ההבנה שיש להפיק לקחים. זה לא התנהל במישור התקין שזה צריך להתנהל בו". 

לסיום ציין: "מהבשורה אתמול התקשרה מישהי שאיבדה את בעלה לפני 40 שנה, והיא רצתה לבוא להורים שלי, להגיד להם תודה ולהביא להם שי, וזה חשוב". 

עריכה: אסף חרמוני

03/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בית קברות צבאי - מלחמת חרבות ברזל
בית קברות צבאי - מלחמת חרבות ברזל  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris