רון קופמן ואריה אלדד

"אנחנו מתעוררים תמיד אחרי הדקה ה־90"

מנהל בית החולים שיפא, ששימש מקלט למחבלי חמאס ובו הוחזקו חטופים, שוחרר לעזה • תנ"צ בדימוס מוטי אדרעי, סגן מפקד מחוזות במשטרה לשעבר, הגיב


ד"ר מוחמד אבו סלינה, מנהל בית החולים שיפא ששימש מקלט למחבלי חמאס ובו הוחזקו חטופים ב־7 באוקטובר, שוחרר השבוע לעזה יחד עם 54 עצורים נוספים. רון קופמן ונדב העצני שוחחו ב־103fm עם תנ"צ בדימוס מוטי אדרעי, סגן מפקד מחוזות במשטרה לשעבר, אשר הגיב לאירוע שעורר סערה במדינה.

בתחילת השיחה מסר המומחה כמה נתונים כדי להבהיר את מצוקת הכליאה בישראל: "תקן הכליאה נע בין 14,000 לבין 15,500 כלואים, זה המנעד שקובע השר. בשגרה כלואים בישראל כ-5,000 מחבלים, ומדי שנה משתחררים מהכלא כ-2,000 איש".

הקצין בדימוס הביע צער על כך שתקני הכליאה לא עולים: "במדינת ישראל בכל זמן נתון, עוד לפני 7 באוקטובר, היו בעיות של מקומות כליאה. המצב החריף לאור החלטות בג"ץ. לצערנו גם במשטרת ישראל לא בונים תחנות חדשות, וגם בשב"ס לא בונים מקומות כליאה חדשים".

הוא הצביע בהמשך השיחה על מחסור בשופטים כסיבה נוספת למצוקה בנושא: "גם אם המשטרה עושה את העבודה, הפרקליטות עושה את העבודה, עדיין יש כמות שופטים מאוד נמוכה במדינת ישראל ששופטים במנעד רחב של עבירות".

"צריך להקים כאן קול צעקה"

עוד אמר: "צריך להקים כאן קול צעקה כי חייבים למצוא אלטרנטיבה. לצערי כאחד שהתעסק גם עם ארגוני פשיעה ופשיעת רחוב, מתי אנחנו מתעוררים? אנחנו מתעוררים תמיד אחרי הדקה התשעים, כשיש לנו 7 באוקטובר. צריך לבוא ולראות מה צריך לעשות כדי שאחרי הלחימה המצב ישתפר".

עריכה: אחיעד לוק

05/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מנהל בית החולים שיפא
מנהל בית החולים שיפא  |  צילום: BASHAR TALEB/AFP via Getty Images
Paris