ינון מגל ובן כספית

"עשינו ועדיין עושים לא מעט מבצעים שפחות ניתן לדבר עליהם"

רס"ן אמיר שוקרון, מג"ד האלפיניסטים, על הפעילות הייחודית של היחידה בגזרת הצפון • עוד הוסיף: "האויב מסוכן, והמחויבות שלנו להיות צעד לפניו"


יחידת האלפיניסטים ידועה ביכולותיה יוצאות הדופן. היחידה פועלת בעיקר באזור הצפון בגזרת הר החרמון והר דב, ופעילותה בעלת ערך שלא יסולא בפז עבור צה"ל. רס"ן אמיר שוקרון, מג"ד אלפיניסטים, התייחס לפעילות המסווגת של היחידה ולחשיבות של שירות המילואים. 

"אנחנו יחידת האלפיניסטים בעלי שתי התמחויות: במזג האוויר קיצוני, בחורף, בדרך כלל אנחנו תופסים את כל הגזרה של החרמון והר דב. ההתמחות השנייה היא בטופוגרפיה הררית", סיפר על היחידה המיוחדת. "אנחנו כל הזמן מתאמנים ומשפרים את היכולות שלנו. האויב שלנו מסוכן ויצירתי, והמחויבות שלנו היא תמיד להיות צעד אחד לפניו כך שאם נצא למתקפה ננצח בנוקאאוט", הבטיח בביטחון. 

"עשינו ועדיין עושים לא מעט מבצעים שפחות ניתן לדבר עליהם. יש לנו תפקיד מאוד משמעותי וזה המוכנות למלחמה", טען שוקרון. "ב-7 באוקטובר התחושות היו שאנחנו נלחמים על הלאום היהודי. בסוף יש את החיים עצמם. יש בנות זוג. יש משפחות. חייבים לשמור על האחדות מה-7 באוקטובר", הדגיש את חשיבות החברה הישראלית ושירות המילואים עבור המערכה. 

07/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: דובר צה"ל
Paris