ינון מגל ובן כספית

"איליי הוא ילד יחיד לאימא לביאה"

אלדד עמר, בן דודו של סרן איליי אלישע לוגסי ז"ל, סיפר על היכרותו הקרובה עם איליי ועל אופיו: "לנו היה ברור וגם לאימו שהוא רוצה לשרת בקרבי"


סרן איליי אלישע לוגסי מקריית שמונה, מפקד צוות בגדוד 75, עוצבת סער מגולן (7), נפל ב-3 ביולי 2024 בקרב בצפון רצועת עזה. הוא היה בן 21 בנופלו. אלדד עמר, בן דודו של סרן איליי אלישע לוגסי ז"ל, התייחס לנפילתו ולגבורתו של בן דודו. 

"זאת הייתה הפעם השנייה שלו. אמרנו לו שאנחנו שמחים שהוא נפצע ובחיים. קיבלנו טלפון ביום רביעי שהוא נפצע קשה מאוד. מה שאנחנו יודעים זה שטיל נ"ט פגע בטנק. הוא נפצע קשה מאוד והוטס במסוק לבית החולים סורוקה. הוא היה שריונר ומפקד צוות", סיפר עמר. 

"איליי הוא ילד יחיד לאימא לביאה. לנו היה ברור וגם לה היה ברור שהוא רוצה לשרת בקרבי. הוא ילד מדהים. לפני הגיוס הוא עשה שנת מכינה ורק לאחר מכן הוא התגייס. עשה קורס מ"כים. סיים בהצטיינות. שובץ להיות מפקד צוות. הוא היה בח'אן יונס וברפיח. אני האחיין של האימא. אני הבן דוד של איליי, והיה לנו קשר מיוחד", שיתף בגעגוע. "הוא נתן לכולנו ביטחון שלו לא יקרה כלום. הוא היה ילד שמאמין בצדקת דרכו. הוא היה אומר שאם הוא לא יעשה את זה מי יעשה את זה", התגאה בבן דודו.

"אני מדבר פה כדי שכל בית בישראל ידע מי זה איליי לוגסי וכדי שנוכל להנציח אותו. איליי היה ילד שטייל מעל 800 ק"מ. הוא תר את הארץ לאורכה ולרוחבה. החלום שלו היה להקים יישוב בנגב", הוסיף בהמשך.   

07/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סרן איליי אלישע לוגסי ז"ל
סרן איליי אלישע לוגסי ז"ל  |  צילום: דובר צה"ל
Paris