אראל סג"ל

"כל מי שחצה את הגדר באותו יום צריך למות"

ח"כ אלמוג כהן בתגובה לחקירת 3 ישראלים בחשד לרצח מחבל נוח'בה בבוקר השבת השחורה: "גם אותי ניתן לשפוט, גם אני לקחתי M16 של שוטר שנפצע לידי"


חוקרי ימ"ר תל אביב עצרו בשבוע שעבר שני ישראלים בחשד לרצח מחבל נוח'בה ב־7 באוקטובר. בחור נוסף, סער אופיר, נוקה מחשד לרצח. חבר הכנסת אלמוג כהן שוחח עם אראל סג"ל ואור הלר והתייחס לפרטי הפרסום. 

"משפחות, חברים משותפים, פנו אליי", תיאר. "כשאני רואה עוול כזה, אני לא יכול לעמוד מנגד. סער ובחור נוסף, מתנדבים בארגוני הצלה, הגיעו עם ציוד של חובשים, והם החלו להעניק טיפול לכוח ימ"מ בשער הנגב. לחימה מאוד קשה, עשרות מחבלים, RPG. בשלב כלשהו הם עוברים מטיפול בפצועים ללחימה. הם לקחו נשקים ממה שהיה שם. גם אני חטאתי בזה, גם אותי ניתן לשפוט, גם אני לקחתי M16 של שוטר שנפצע לידי. בבסיס העובדתי אין שם של מחבל, אין מיקום, אין שעה". 

בהמשך הבהיר: "זה קורבן לבית הדין הבין־לאומי בהאג. זה תקדים מסוכן, כי אני מכיר עשרות מקרים כאלה. זה או אני או הם, אין משהו אחר. גם למשטרה יש חלק. הם הצילו שוטרים, הם הצילו את החברים שלהם. צריך להרוג את כל מחבלי נוח'בה. באותה שעה ארורה קפצו לוחמים מכל רחבי מדינת ישראל, כולם הגיעו לפה. האירוע לא שפיט. המשטרה במחוז דרום סירבו לחקור את המקרה, והוחלט להעביר את זה לימ"ר תל אביב. השוטרים מבינים מה היה קורה לו האזרחים הטובים לא היו שם. היינו באירוע אחר, באירוע של הרבה יותר חטופים. באותו אירוע היה ניסיון לחטוף גופה של לוחם ימ"מ. כל מי שחצה את הגדר באותו יום צריך למות. זה עניין א־פוליטי של מי שכמה לחיות".

עריכה: מיכל קדוש 

07/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris