אראל סג"ל

"חס ושלום שהמלחמה נמשכת בשביל אינטרס פוליטי"

אלוף (מיל') גרשון הכהן על התנהלות המלחמה • על מו"מ לעסקה: "לא חושב שרה"מ יסכל את זה אם יש תנאים - לא רואה את המלחמה מסתיימת"


במהלך סוף השבוע נמשכו המגעים לכינון עסקת חטופים נוספת, בצד אופטימיות זהירה בנושא. האם מדינת ישראל באמת קרובה מאי פעם לעסקה? אלוף (מיל') גרשון הכהן, לשעבר מפקד הגיס המטכ"לי, התייחס לדברים. 

"אני לא חושב שראש הממשלה יסכל את זה אם יש תנאים. המחירים לא פשוטים, זה קשה מאוד, אך אני לא רואה את המלחמה מסתיימת", אמר. "גם אם היא תסתיים ותהיה הפסקת אש - חמאס נוכח. נקודת המוצא אומרת שתהיה הפסקת מלחמה ויהיה שם את חמאס". 

בהמשך הוסיף: "הדרג בשדה רוצה להמשיך את המלחמה, הרמטכ"ל מעריך מאוד את המג"דים והמח"טים שנחושים מאוד, יש להם הישגים. בהחלט היו לנו כישלונות בהבטחה של 'נדע מה לעשות'. נניח שאנחנו מקבלים את התכתיבים ויוצאים מפילדלפי, והמודיעין רואים שנכנסת תחמושת מחודשת, יודעים את הדרך חזרה והיא אפשרית בכל רגע שנחליט". 

"ברמה התאורטית, גם אם אני מסכים לזה שתהיה עסקה, קודם כול נצא מרטוריקה", קרא אלוף (מיל') הכהן. "פדיון שבויים זה נכון, אבל גם ההלכה קבעה שאם סוחטים, אין מצב בכל מחיר. פה אני מקווה שיבינו שלא בכל מחיר. חס ושלום שהמלחמה נמשכת תשעה חודשים בשביל אינטרס הישרדותי פוליטי. גם הרמטכ"ל שנפגש עם ראש הממשלה, אם הוא היה חושב שהכול מנותק לחלוטין מהמציאות והכול רק הישרדות פוליטית, אני מאמין שהוא לא היה ממשיך כך". 

עריכה: מיכל קדוש 

07/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גרשון הכהן
גרשון הכהן  |  צילום: גרשון אלינסון/פלאש90
Paris