איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"יש מקום לכוח של ימין ליברלי - עובדים על זה"

ח"כ זאב אלקין על הדיווחים באשר להקמת מפלגת ימין חדשה • לגבי הקרב על הובלתה טען אלקין: "אנו היינו אלה שכבר הוכיחו בעבר שמסוגלים לוותר"


חבר הכנסת וחבר ועדת החוץ והביטחון זאב אלקין (הימין הממלכתי) שוחח עם ענת דוידוב ב־103fm והתייחס לשמועות על הקמת מפלגת ימין גדולה בשיתוף עם נפתלי בנט ואביגדור ליברמן שתהיה אלטרנטיבה למפלגת הליכוד. ובכן, מי יוביל אותה?

לדבריו, "אנחנו נמצאים במצב חירום. המשבר התחיל עוד לפני המלחמה בגלל עליית הריבית. הרבה מאוד פרויקטים התחילו להיעצר, והייתה ירידה משמעותית בכמות העסקאות. יש מחסור של 70 אלף עובדים זרים, ובינתיים בקושי הביאו 10,000 עובדים זרים מאז תחילת המלחמה".

"ברור כשמחברים את הריבית הגבוהה שהייתה עוד לפני, מתחילת המלחמה, עם משבר בהבאת עובדים זרים אז אנחנו רואים את המצב של השוק - יש ירידה דרמטית בהתחלות הבנייה ובעסקאות, וזה מתחיל לפגוש אותנו בעליית מחירים נוספת", הוסיף. 

עוד הוסיף: "אני התמודדתי עם תוצאות של משבר דומה, והצלחנו להגדיל בצורה דרמטית את כמות התחלות הבנייה. הגענו למספרי שיא, וזה נתן את אותותיו, ואז שוב התחלנו להידרדר אחורה. הדירות שלא מתחילות את דרכן עכשיו יהיו חסרות בשוק בעוד שנתיים-שלוש".

"יש פה משבר עצום שישפיע על כל אזרח במדינת ישראל"

"מה שהממשלה חייבת לעשות, שהיא עדיין לא עשתה, זה להבין שיש פה משבר עצום שישפיע על כל אזרח במדינת ישראל, והם צריכים לשים בצד את כל העיסוקים האחרים ולבוא עם תוכנית חירום לנושא. פשוט לאפשר לבנייה לחזור למספרים הטובים", הסביר.

מפלגת הימין הגדולה שכולם מדברים עליה, למה זה לא קורה עדיין?
"יש שיחות, כולם מדברים עם כולם. אני מקווה מאוד שזה יקרה, וזה מה שצריך לקרות. יש מקום של כוח ימין ליברלי במדינת ישראל. הוכחנו בעבר שאנו מסוגלים לוותר כל עוד זה לא ויתור על אידאולוגיה, ואנחנו מקווים שנצליח. כולם היום מבינים שיש צורך בהצבת אלטרנטיבה. רוב הציבור נמצא בימין, ולכן צריך אלטרנטיבה מימין ואני מאמין שנצליח", השיב.

עריכה: אליעזר בן יהודה

07/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זאב אלקין
זאב אלקין  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris