ינון מגל ובן כספית

"הדם של ג'לאא לא הלך לחינם"

סא"ל ג'זאא' אבראהים, אח של רס"ן ג'לאא אבראהים ז"ל שנפל ברצועה, סיפר אודותיו והתגאה: "ג'לאא קיפל שרוולים והתגייס להנדסה - תמיד היה מקדימה"


רס"ן ג'לאא אבראהים ז"ל וקצין הנדסה באוגדה 91, בן 25, מכפר סאג'ור, נפל ברצועה כך הותר אמש (א') לפרסום. ג'ללא נהרג מפגיעת נ"ט ברפיח והלוויתו תתקיים היום בצהריים. סא"ל ג'זאא' אבראהים, אחיו של ג'לאא, סיפר על אופיו המיוחד של אחיו, הצטיינותו וגבורתו בזמן שירותו. 

"ג'לאא היה ילד מבריק. בן זקונים. ילד מחונן. איתרו מגיל צעיר ואמרו לו שיהיה לו עתיד מאוד רחוק בעולם ההיי-טק ובגלל שאנחנו משפחה צבאית ג'לאא קיפל שרוולים והתגייס להנדסה. הוא תמיד חתר למגע. הוא תמיד היה מקדימה. דאג לחיילים שלו. הסתכל בגובה העיניים", תיאר בגאווה את אחיו. "מהיום הראשון שלו כמ"פ אנחנו קוראים לו במשפחה מ"פ עזה. ב-7 לאוקטובר, השבת הארורה, הוא והפלוגה שלו נכנסו ביום הראשון", הוסיף. 

בהמשך הסביר: "ג'לאא לא סיים את המשימה שלו עוד הסוף אבל יש לנו צבא חזק שיסיים את המשימה עד שאנחנו נשמיד את חמאס. אנחנו כאחים נמצאים בכל הזירות. ננצח בצפון, נשמיד את חמאס, נחזיר את הביטחון למדינת ישראל. הביטחון יביא את השלווה לגדל את הילדים בארצנו הקטנה".

"ג'לאא הבין את המשמעות של המחיר. אנחנו חונכנו, כחלק מרוח צה"ל, להקריב את עצמך. כשאנחנו לובשים את המדים אנחנו מסתכלים במראה ומבינים את הסיכון. הסיכון קיים אבל זו המשמרת שלנו. הדם של ג'לאא לא הלך לחינם. אין ספק שמדינת ישראל תנצח ותמשיך להיות עד אינסוף", הדגיש.

לגבי חוק הלאום הבהיר: "זה קשקוש, אנחנו שווים בני שווים גם כאזרחים, גם כאנשי צבא. אחד הדברים שאני לא מוכן לקבל , זה שאומרים לי תודה שאתה משרת, שאומרים לי תודה שאתה לובש מדים. לשמור על הבית לא צריך להגיד תודות, זה חלק מהזכות שלי לשמור על המשפחה שלי, המשפחה שלי היא אתם, אלה החיילים, אלה אנשים בבאר שבע, בבארי, במטולה. אני לא מרגיש מקופח, אני חלק ממדינת ישראל. אחי נכנס בארון עם דגל ישראל. אנחנו שווים בין שווים, גם בחיים וגם לאחר החיים. אין מקום לשיח הזה. מי שמכניס שמכניס מקום לשיח הזה, אז הוא טועה ומבלבל את כל הנוער". 

08/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'לאא אבראהים ז"ל
ג'לאא אבראהים ז"ל  |  צילום: דובר צה"ל
Paris