ינון מגל ובן כספית

עסקת שחרור: הדילמה של ראש הממשלה

ינון: "אומרים שנתניהו פוגע בכוונה בעסקה, סתם כדי להאשים אותו" • בן: "הדבר היחיד שהוא רוצה יותר מלהחזיר את החטופים - שהקואליציה שלו לא תתפרק"


לאחר 276 ימים של לחימה קשה ובלתי פוסקת, נדמה כי ישראל וחמאס קרובים מתמיד לעסקת שחרור חטופים נוספת. זאת, בחסותם של המדינות המתווכות מצרים וקטאר ותחת הלחץ הכבד של הממשל האמריקני. האם ישראל תסכים לתנאים של ארגון הטרור? האם ראש הממשלה ישלם את המחיר השלם עבור השבתם הביתה של החטופים? בפתח התוכנית, ינון מגל ובן כספית דנו בכך. 

לדבריו של ינון, "כבר כולם יודעים מי אשם, כאילו זה לא קשור לאמריקנים שאמרו כל הדרך שזה תלוי בחמאס. 'הוא הוציא הודעה' -אני רוצה לספר לכם שמי שבסוד העניינים של המשא ומתן לא הופתע. כמובן שכולם קפצו - 'הוא פוגע בכוונה בעסקה'. הכול זה סתם כדי להאשים את נתניהו".

בן השיב בנחרצות כי "למה אומרים שהרופס שהוביל אותנו לחורבן הוא מלאך חבלה ומסכל סדרתי של העסקה? כשאתה במשא ומתן גורלי של חיים של אזרחים שאתה הפקרתה, אתה לא אמור בכל פעם כשיש התקדמות, מיד להוציא את התנאים, ואת הפערים. למה? כי הוא לא רוצה עסקה, כי הוא מפחד מבן גביר וסמוטריץ', הדבר היחיד שהוא רוצה יותר מלהחזיר את החטופים, זה שהקואליציה שלו לא תתפרק".

08/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris