אודי סגל וענת דוידוב

"אני מדבר עם הורים של חטופים - הם לא מסכימים איתי אבל מבינים שיש מורכבות"

חתן פרס ישראל מנחם קלמנזון על עסקת שחרור אפשרית: "כשאומרים שהלחץ הצבאי הוציא רק 7 חטופים, זה לא נכון - הוא הוביל גם לעסקת השחרור הקודמת"


חתן פרס ישראל מנחם קלמנזון, חבר ועד המילואימניקים דור הניצחון אשר איבד את אחיו אלחנן ז"ל בלחימה ב־7 באוקטובר, שוחח עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm והביע את דעתו על עסקת חטופים עם חמאס ועל סיום המלחמה בעזה. 

לדבריו, "כשיצאנו למלחמה הזאת היו לנו כמה מטרות - האויבים שלנו חכמים, תפסו אותנו בבשר החי, ואיך שלא נבחר נחתוך בבשר החי. מטרות המלחמה שלנו מורכבות וזה כואב", ציין. "ובכנס אנחנו אומרים בואו נחתור לניצחון. אני יושב עם הורים של חטופים, והם מבינים את המורכבות. יש לנו את הזכות המוסרית להגיד 'לא בכל מחיר'".

קלמנזון אמר כי הוא חש מחויבות להחזרת החטופים, אך הוא מחויב גם לילדים שרצים לממ"דים כבר עשרים שנה: "אנחנו יודעים מי ישוחרר? אנחנו יודעים מה יהיה בגורל אנשי שדרות? אני יכול להישיר מבט לילדי בארי ולהגיד שמרנו עליכם?".

בהמשך חלק על הקביעה כאילו לחץ צבאי לא מביא לשחרור חטופים: "כשאומרים שהלחץ הצבאי הוציא רק שבעה חטופים, זה לא נכון. גם העסקה הקודמת שהוציאה 110 חטופים - חמאס לא הסכים לתנאים המצוינים שקיבלנו אז. למה? כי לא הכנסנו לו סיוע הומניטרי ולחצנו צבאית כמו שצריך".

"הפסקת החגיגה ההומניטרית מעזה. המחירים שם דומים למחירים בישראל"

"יש פה מתח מוסרי קשה מאוד. נצטרך ללחוץ על החמאס צבאית, וזה כולל הפסקת החגיגה ההומניטרית מעזה. המחירים שם דומים למחירים בישראל", אמר חתן פרס ישראל. "אני מדבר עם משפחות חטופים על בסיס יומי. אנחנו מבינים שיש מחלוקת. אני יושב עם אימא של חטוף, ואז היא אומרת לי בכל מחיר. אני לא מסכים לזה".

עריכה: אחיעד לוק

09/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחאת משפחות החטופים - ארכיון
מחאת משפחות החטופים - ארכיון  |  צילום: Alexi J.Rosenfeld/Getty Images
Paris