אודי סגל וענת דוידוב

"אלוף הפיקוד מדבר נגד הממשלה - שיקבל שריון במרצ"

ח"כ צבי סוכות תקף את האלוף יהודה פוקס על אמירותיו בנאום הפרישה: "הרשות מעודדת טרור בכל מקום, ונגד זה יהודה פוקס יצא בכובע של פוליטיקאי"


שר האוצר בצלאל סמוטריץ', יושב ראש מפלגת הציונות הדתית, עורר סערה כשהתייחס לעסקת שחרור אפשרית וטען כי "לא נהיה חלק מעסקת כניעה". ענת דוידוב ואודי סגל ביקשו לדון בכך ב־103fm עם חבר מפלגתו וחבר בוועדת חוץ וביטחון צבי סוכות, אשר גיבה את דבריו של השר. 

בפתח שיחתם תהה המגיש אודי סגל: "העובדה שהשר סמוטריץ' מניף את תמונתו של יחיא סינוואר מחייך כדי להשיג תמיכה בסיכול העסקה שבעיניו לא נכונה. זה לא צרם לך?". חבר הכנסת סוכות השיב נחרצות: "להפך. הוא אומר 'זה מה שיקרה אם הדבר הזה יעבור'. הוא רצה להמחיש את העניין. הצלה של חמאס בעת הזאת היא כישלון מוחלט. יש אנשים שצריכים להרים תמונה כדי שהמסר שלהם יחלחל. זה הדבר הכי חשוב היום: האווירה הזאת כאילו יש צד אחד לגיטימי וצד שלא, זה פשוט שקר. תמכנו בעסקה הקודמת למרות שהסנטימנט הציבורי היה נגד".

"אנחנו אומרים את אותו הדבר כל הזמן. כשסינוואר קורא את המפה הפוליטית, הוא רואה שתגיע עסקה שתציל אותו. לא צריך להיות גאון פוליטי כדי לראות את השיח בישראל ולהבין את זה. כל התושבים בעזה גם חושבים את זה, ולכן הם לא מעזים להתקומם נגדו", טען איש הציונות הדתית, "אתמול ישבתי עם משפחות חטופים ושוחחנו על כך שבכל חודש יש איזה שיח על עסקה, ואז הוא מתמוסס ואין כלום. זה מפני שחמאס רוצה את אותו הדבר: סיום המלחמה".

"יש ירידה במספר האירועים הלאומניים ביהודה ושומרון"

בהמשך תקף חבר הכנסת סוכות בחריפות את מפקד פיקוד המרכז היוצא אלוף יהודה פוקס על הדברים שהשמיע אתמול: "יש ירידה במספר האירועים הלאומניים ביהודה ושומרון. מהנתונים שהוצגו אצלי בוועדה אנחנו מדברים בצורה מאוד ברורה נגד התופעות האלה בהתיישבות. פוקס מדבר כמו פוליטיקאי שמאשים את הנהגת ההתיישבות בתופעה שהיא יוצאת נגדה כל הזמן. הוא מדבר על חיזוק הרשות הפלסטינית, שזה אירוע פוליטי".

לאחר מכן הוסיף: "ממשלת ישראל לצערי לא ביטלה את הסכמי אוסלו, אבל אף פעם לא אמרנו שהיכולת שלנו לפעול תלויה במשטרה הפלסטינית. בשבוע שעבר הקבינט קיבל שורת החלטות שמחלישות את הרשות הפלסטינית. כשאלוף הפיקוד מדבר נגד הממשלה הוא פוליטי. שיקבל שריון במרצ".

"כל עוד הרשות תומכת בטרור אנחנו לא צריכים לחזק אותה", הצהיר. "אנחנו יכולים להביא את הרשות הפלסטינית למצב שהיא תפסיק לעודד את הטרור. אין לי עניין לנהל את החיים האזרחיים בשכם ובג'נין, אבל הרשות הזאת מעודדת טרור בכל מקום, ועד לפני שבוע היא לא שילמה שום מחיר על זה. ההחלטות שלנו הן מחיר כבד בשבילם, ונגד זה יהודה פוקס יצא בכובע של פוליטיקאי".

"אני לא זוכר משבר כזה בתוך הקואליציה, אבל אני חושב שנשרוד אותו"

ח"כ סוכות סבור כי המשבר הפוליטי שמתהווה בממשלה בין ש"ס לעוצמה יהודית ייפתר במהרה: "אני לא זוכר משבר כזה בתוך הקואליציה מאז הקמת הממשלה, אבל אני חושב שנשרוד אותו. בחירות באמצע מלחמה הן אירוע רע, וזה מה שהאויב שלנו רוצה. אני לא מחלק ציונים לחברים שלי בקואליציה, אבל הסכמים קואליציוניים צריך לכבד, וגם הדרה של ראשי מפלגות מהקבינט המצומצם זה משהו שלא צריך לקרות. אנחנו במקצוע שבו עוסקים כל הזמן במשברים, ובסוף הדברים נפתרים".

עריכה: אחיעד לוק

09/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות
צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris