ינון מגל ובן כספית

"היא סירבה להכריז על חמאס כארגון טרור"

איציק בונצל, אביו של סמ"ר עמית בונצל ז"ל שנפל בעזה, על העימות הקשה מול חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן: "זכיתי להנפת אצבע משולשת"


איציק בונצל, אביו של סמ"ר עמית בונצל ז"ל שנפל בעזה, שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm וסיפר על העימות הקשה אתמול (ב') בכנסת מול עאידה תומא סלימאן, שבו חברת הכנסת מטעם מפלגת חד"ש-תע"ל זעמה: "למה אתה חושב שיש לך זכות לפנות אליי?".  

"זכיתי להנפת אצבע משולשת כלפיי מצידה"

"היה ברור מאליו שהיא מכחישה את אירועי ה-7 באוקטובר", הטיח בונצל בחברת הכנסת תומא-סלימאן, "סוף סוף הגיעו חברי כנסת לוועדות. היא נכנסה לחדר וחשבתי שזו תהיה הזדמנות עבודה להודיע קבל עם ועולם שהחמאס הוא ארגון טרור". בפועל זה לא מה שקרה: "זכיתי להנפת אצבע משולשת כלפיי מצידה, לאמירות 'מי אתה שתפנה אליי'. היא סירבה ומסרבת להכריז על החמאס כארגון טרור שצריך לפרק ולחסל".

לטענתו, "היא הציבה מראה איך מאפשרים לאותם תומכי טרור להתמודד לכנסת בשעת מלחמה, כשיושבות באולם משפחות חטופים. היא בעצם אומרת: כמה אתם עם טיפש ואני צוחקת עליכם. אני לא חייבת לכם כלום, אפילו לא את האוויר שאני נושמת"

"הם מדברים סרה בחיילי צה"ל. איימן עודה אמר על חיילי צה"ל שהם מבצעים רצח עם והם רוצחים"

"יש פה דילים מאחורי הגב של עם ישראל"

"בראשות ועדת האתיקה עומד חבר כנסת חרדי שצריך את הקולות שלהם. יש פה דילים מאחורי הגב של עם ישראל. שיתוף פעולה עם תומכי טרור בשביל חוק כזה או אחר, בזמן שטובי בנינו נלחמים ונהרגים. ואתה חיכית שח"כ אייכלר שיושב בראש הוועדה הזאת יוציא אותה, והוא עצמו לא שואל אותה אם החמאס הוא ארגון טרור". עו"ד בונצל מתח ביקורת קשה על התנהלות חברי הכנסת החרדיים: "הדילים המכוערים האלה קורים יום יום, ואני מציף את זה. אלה עסקאות עם תומכי טרור. אלה עסקאות עם החמאס על חוק הגיוס וחוקים אחרים. אתם משלבים ידים עם תומכי טרור"

"למה הוא לא מעיר לה? כי יש להם דילים. זה לא ייאמן. הנושא הוצף ונמשיך להציף אותם ואפגוש אותם בכל צומת. אני מקווה שבג"ץ לא יאפשר לאותם תומכי טרור להתמודד בכנסת", הצהיר.

עריכה: אחיעד לוק

09/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עאידה תומא סלימאן
עאידה תומא סלימאן  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris