אראל סג"ל

"לא אפרק את הממשלה אלא אם כן נתניהו יבוא עם עסקה מופקרת"

השר בן גביר התייחס למשבר בקואליציה: "אריה דרעי, אם זה היה תלוי בו, מזמן היה בממשלה אחרת" • הוסיף: "אנשים בחרו ימין כדי לקבל ימין"


השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, יו"ר עוצמה יהודית, שוחח עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר ב־103fm, הגיב לשמועות על המשבר הקשה בקואליציה והתייחס לאפשרות שהוא יחליט לפרק את הממשלה ולהוביל לבחירות מוקדמות. 

"לא אני זה שמאיים על פירוק הממשלה אלא אריה דרעי", אמר בפתח דבריו והבהיר: "זה לא יבוא ממני, לא אני אפרק את הממשלה אלא אם כן נתניהו יבוא עם עסקה מופקרת, ניצחון של סינוואר והפסקת המלחמה לתמיד, שם אני לא יכול לחיות".

השר סיפר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח לו עוד בחודש שעבר להיכנס לקבינט המצומצם: "סיכמתי עם ראש הממשלה להיכנס לפורום הזה של מקבלי ההחלטות. אני דואג ורוצה להשפיע על מה שקורה במלחמה - ראש הממשלה אמר שהוא יכניס אותי, ומאז זה לא קורה. אנשים בחרו ימין כדי לקבל ימין".

עוד המשיך ואמר: "אני רוצה לפרק את הממשלה? באתי להישאר. ראש הממשלהמ מקיף את עצמו בראש שב"כ, רמטכ"ל ואריה דרעי. גנץ ואייזנקוט כבר לא נמצאים. תביאו אנשים שגם חושבים אחרת. אתה לא חושב שזה אינטרס גם שלך? לא באתי לפצח גרעינים בטריבונה. באתי לשנות וזה המנדט שלי, אמר. "אם אין לי ייצוג בממשלה הזאת יש בעיה. החיבור יחד עם בצלאל גרם לכך שהקמנו ממשלת ימין. לא בכל פעם שאדרוש השפעה יגידו לי 'לא' – זאת התפרקות".

לדבריו, "אריה דרעי, אם זה היה תלוי בו, מזמן היה בממשלה אחרת. אני באתי לממשלת ימין. יש בחור בש"ס - משה ארבל, מאוד מחבב אותו. אבל הוא שואל אותי למה האזיקים של הנוח'בות מחוברים הדוק מדי". 

"עסקה מופקרת" שווה הפלת ממשלה

"כדי להחזיר את החטופים לא צריך לעשות את העסקאות האלה", ציין בן גביר ביחס לעסקת החטופים הנדונה בימים אלה. "במקום זה צריך להפסיק להם את ההומניטרי תמורת הומניטרי. לא יכול להיות שיבואו עם עסקה ואני לא מכיר אותה. אם יביאו עסקה מופקרת שגורמת לכך שהחמאס יגיע לצפון ונפסיק את המלחמה לצמיתות, לא אהיה במקום כזה. עסקה מופקרת שווה הפלת ממשלה. ראש הממשלה מתחייב שלא תהיה עסקה מופקרת. הממשלה הזאת פי מיליון יותר טובה מאופציות אחרות".

"המשטרה התנהגה הכי טוב בעולם"

בהמשך הכריז: "7.10 היה המשמרת שלי במשטרה, והמשטרה התנהגה הכי טוב בעולם. אין לי אמ"ן, אין לי טנקים, ואין לי מטוסים. אבל המשטרה עצרה את האויבים מלחדור לכל מדינת ישראל. המשטרה היו הגיבורים של האירוע הזה".

לטענתו, מצב המשטרה היה גרוע לאין שיעור ממצבה כיום מאז שנכנס לתפקידו: "כשבאתי למשרד מצאתי חורבן, הזנחה. היום אנחנו מגייסים שוטרים, נותנים להם משכורות, אני מגבה אותם מול מח"ש". עוד אמר על גיבוי שוטריו: "כששוטרים אומרים לי שחיסלו מחבלים. הם ירו במישהו שרצה לעוור אותם ולפגוע בהם. אני מודה שקידמתי את המפקד. זאת המדיניות שלי, מה אתה רוצה? אבשלום פלד 40 שנה קיבל את המחמאות הכי גדולות, רק ספורלטיבים. פתאום בן גביר רוצה למנות אותו? פתאום הוא לא טוב".

09/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris