גיא פלג

"יש לנו חובה מוסרית לשחרר אנשים מהתופת"

פלג על חשיפת תיעוד התצפיתנית דניאלה גלבוע משבי חמאס ביומה ה־107 של המלחמה • פלג: "מאז חלפו למעלה מ־100 ימים נוספים"


בפתח הדברים התייחס גיא פלג לסרטון של התצפיתנית דניאלה גלבוע בשבי חמאס מהיום ה־107 למלחמה, שהותר לפרסום היום (ג') בידי משפחתה. 

"החלטתי לפתוח את התוכנית בדברים שאמרה התצפיתנית דניאלה גלבוע כבר אחרי 107 ימים בשבי חמאס", אמר. "דברים שנראה שלפחות בחלקם הוכתבו לה בידי שוביה. זה מעלה הרבה מאוד שאלות, גם אתיות ואחרות".

המשיך והסביר: "אני אציב כמה מן השאלות ואשמח לשמוע את דעתכם, למשל: האם שידור של סרטון מהסוג הזה לא משחק לידיו של חמאס במובן הזה שברור שהסרטון הזה גורם לכל אדם בעל לב לדפיקות לב מואצות, לכיווץ של הבטן, לתחושת דכדוך מאוד עמוקה, לרצון לחבק אותה ולשחרר אותה ולהציל אותה, ובמובן הזה מקשה ניהול משא ומתן ענייני".

לדבריו, "יש שיגידו שזה לא נכון לשדר סרטונים כאלה, ובאופן הזה להיכנע לטרור הפסיכולוגי של חמאס, ויש אחרים שחושבים שאין לנו אפשרות ואין לנו זכות אלא לשדר את הסרטונים האלה, משום שהסרטונים האלה צריכים להזכיר לנו, למי שמצליח לשכוח ולו לדקה אחת ביום, שיש אזרחים ואזרחיות, חיילים וחיילות שנמצאים במקום הנורא מכולם, נחטפו ממשמרתם, ממיטתם, ויש לנו חובה מוסרית עליונה, לא רק בתור בני עמם ששלחו אותם למערכה אלא בתור בני אנוש, לשחרר אנשים מהתופת".

09/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris