אודי סגל וענת דוידוב

"אני מאוכזבת מהפוליטיקה הקטנה שנעשית בימים אלה"

ח"כ קטי שטרית על המשבר בקואליציה: "לבן גביר יש רצון להיכנס לקבינט מצומצם כשאין קבינט מצומצם - מקווה שזה ייפתר, כי האפשרות היחידה היא בחירות"


העימות הקשה בין עוצמה יהודית של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לבין ש"ס של אריה דרעי - הביא להסרת הצעת חוק הרבנים מסדר היום, אך נדמה כעת כי הוא מסכן את יציבותה של הקואליציה. ענת דוידוב ואודי סגל דנו בכך ב־103fm עם חברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד), אשר הגיבה לשמועות על קריסת הממשלה. 

"אני מאוכזבת מהפוליטיקה הקטנה שנעשית בימים אלה", אמרה בפתח דבריה והוסיפה: "אין קרב בין ש"ס לעוצמה יהודית. זה רצון של ראש סיעה לקבל מקום. קשה להגדיר מה רוצה בן גביר, יש לו רצון להיכנס לקבינט מצומצם כשאין קבינט מצומצם - מקווה שזה ייפתר במהרה כי האפשרות האחרת היחידה היא בחירות".

"אני מלווה הרבה מהמשפחות, גם פיזית וגם טלפונית. מחזקת, מעודדת ומתפללת"

בהמשך השיחה סיפרה שטרית על יחסיה עם משפחות החטופים: "אני מלווה הרבה מהמשפחות, גם פיזית וגם טלפונית. מחזקת, מעודדת ומתפללת. הייתי מעדיפה שלא להתבטא על זה בתקשורת. זה רק מעלה את המחיר מבחינת החמאס. אין מולנו גוף ממלכתי ומדיני, יש ארגון טרור מהגרועים ביותר שהאנושות נתקלה בו, והייתי מעדיפה להשאיר אותו בדלתיים סגורות".

חברת הכנסת שיטרית הסבירה מדוע היא מעדיפה שלא להתבטא פומבית באשר להסכם המסתמן: "יש פוליטיקאים שמעדיפים לומר את הדברים בתקשורת. בגלל שאני מדברת עם המשפחות, ואני יודעת כמה חשוב להם שהבנים יחזרו, כל מילה בתקשורת מיותרת. איתם אני מדברת בשפה הכי אמיתית, בלי עיגולי פינות או להבטיח להם. אני שותפה לכאב שלהם" 

"שטרן לא פגש את ראש הממשלה כשהוא עלה, כי הוא גר בקיסריה ורחוק לו"

חברת הכנסת שטרית נכנסה לעימות בכנסת אתמול עם ראש עיריית קריית שמונה אביחי שטרן. בהמשך השיחה היא הסבירה על מה נסב הוויכוח ביניהם: "מה שקרה הוא שבכל התקופה הזאת אנחנו דואגים מאוד לתושבי הצפון וקריית שמונה. ביקרתי בכל בתי המלון שבהם נמצאים תושבי קריית שמונה, ודאגתי ממחשב לילדה ועד לתקציבים שמוזרמים לעיר".

"זה חוזר על עצמו שהעיר מקבלת תקציבים והנושאים לא מטופלים. אני מפנה אתכם לפייסבוק של ראש העיר, שם ראש העיר מודה על קבלת תקציבים. איפה הכספים האלה?". עוד התלוננה על כך שבוועדת הבריאות נשמעות האשמות על כך שמיליוני השקלים שתוקצבו לתושבי העיר לא ניתנים לתושבים: "עולה שם אביחי שטרן בזום. הוא טורח לבוא לישיבות".

היא סיפרה כי בביקור המתוקשר של ראש הממשלה בקרית שמונה, שטרן לא טרח להגיע מסיבות שונות לגמרי: "שטרן לא פגש את ראש הממשלה כשהוא עלה, כי הוא גר בקיסריה, ורחוק לו. יש כספים שמוזרמים לעיר - תנהל את העיר. יש חברי מועצה מהעיר גם מהליכוד וגם מיש עתיד שהתאגדו כנגדו ואומרים שהוא לא מנהל את העיר. תעלה את המורל של תושבי העיר הפזורים".

 

עריכה: אחיעד לוק

 

 

 

 

10/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קטי שטרית
קטי שטרית  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris