אודי סגל וענת דוידוב

"אנו דורשים מהממשלה - תקבלו החלטות ותגנו"

אורי קלנר, יו"ר המועצה האזורית גולן, על המצב הקשה בצפון: "כשאימא שולחת את הילד לביה"ס היא לא צריכה לחשוב אם תהיה אזעקה או שייפול עליו טיל"


אמש (ג') נרצחו זוג הורים נרצחו מירי חיזבאללה ברמת הגולן. ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו ב־103fm עם אורי קלנר, יו"ר המועצה האזורית גולן, אשר הגיב לאירוע הקשה ושיתף במצוקת תושבי האזור.

קלנר סיפר כי שני הנרצחים היו חברים טובים והורים מדהימים. הוא דיבר על הקהילה ועל חוסנה גם בימים קשים אלה: "מועצה אזורית גולן ותושביה עם חוסן גבוה. יש החלטה עקרונית שלא ניתן לחיזבאללה לנצח. אנחנו עסוקים בלחבק את המשפחה ולהיות איתם בשעות הקשות שלהם. אנחנו מלווים את הקהילה, שהיא המעגל הראשון שתומך במשפחה. במעגלים הנוספים אנחנו עובדים על חיזוק הפן הקהילתי כדי שנוכל להמשיך קדימה יותר חזקים".

"לדבריו, "אנחנו דורשים חודשים ארוכים ממשלת ישראל ומצה"ל את הדרישה הכי בסיסית ופשוטה: תקבלו החלטות ותגנו עלינו. זה נראה לי הדבר הכי בסיסי לקיום של יהודים כאן בארץ ישראל אחרי תשעה חודשים של מלחמה".

"אם אנחנו לא נהיה פה, המחבלים יימצאו בירושלים ובתל אביב"

בהמשך הדגיש את חשיבות הישארות תושבי הגולן בביתם: "מה אומרים לתושבים? זאת שאלה שאנחנו מתחבטים בה כל הזמן. אני לחמתי ב-7 באוקטובר וראיתי מה קרה בכפר עזה. אנחנו נגן בכל האמצעים על התושבים שלנו. כאן בגולן אנחנו מחזיקים את הספר. אם אנחנו לא נהיה פה, המחבלים יימצאו בירושלים ובתל אביב, לכן צריך להעביר את הלחימה אל מעבר לגבול. אפשר לעשות את זה, אם המדינה רוצה היא עושה את זה. גם צה"ל יודע לעשות את זה".

בהמשך ביקש להבהיר כי "כשאימא שולחת את הילד שלה לבית הספר, היא לא צריכה לחשוב פעמיים אם תהיה אזעקה בדרך או שיפגוש אותו איזה טיל".

לסיום הדגיש: "אנחנו כאן בגולן מחזיקים את הגבול. ראינו מה קרה ב־7 באוקטובר. אם אנחנו לא פה, המחבלים נמצאים בירושלים ובתל אביב. לכן צריך להעביר את הלחימה אל מעבר לגבול. אפשר לעשות את זה, אם המדינה רוצה היא עושה את זה. גם צה"ל יודע לעשות את זה".

 

עריכה: אחיעד לוק

10/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צפון הארץ ליד לבנון - ארכיון
צפון הארץ ליד לבנון - ארכיון  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris