אראל סג"ל

"להאשים אותי בגלל דאחקה, הרגיש לי מהצד שלכם טיפה צבוע"

דוד ורטהיים עורר סערה כשפרסם ציוץ שנוי במחלוקת על נטלי דדון • סג"ל: "מחקת בגלל הקהילה" • ורטהיים: "חלק מהשמאלנות זה גם סוג של הלקאה עצמית"


דוד ורטהיים התייחס בפתיחת התוכנית עם אראל סג"ל לסערה שעורר לאחר שצייץ "כבוד לערוץ 14 על תוכנית ראשונה בהגשת טרנסג'נדרים. כשמגיע, מגיע", כשברקע הופיעה בין היתר תמונתה של נטלי דדון.  

סג"ל אמר: "חטפת אש משני כיוונים. יותר משחטפת מהציבור שנעלב מערוץ 14 זה מהציבור שלך ולכן התנצלת". ורטהיים הסביר: "כל האנשים שדקה לפני היו נורא חרדים לזכויות הטרנסג'נדרים, דווקא הם האנשים שקפצו ראשונים מיד לבוא ולחנך".

"אני חושב שביביסטים רבים, כולל נטלי דדון, שאולי נפגעה בהן צדק והתנצלתי, אבל אני חושב שהיא תפסה גם טרמפ על העניין הזה כי לבוא ולהתפרנס מהערוץ הזה שמשתייך למחנה שבדגל שלו, זו לא שמירה על זכויות מיעוטים", הוסיף ורטהיים. 

לדבריו, "לבוא להתפרנס ממנו ואז לבוא ולהגיד לי על דאחקה, שאני לא רק חלק מהמחנה, אלא אני גם פעיל, אני הומו שגאה בהומואיות שלו והרבה פעמים גם עובד עבור הפוליטיקה של ההומואיות שלו, אז לבוא ולהאשים אותי בגלל דאחקה. זה הרגיש לי מהצד שלכם טיפה צבוע וטיפה טרמפיסטי, אבל יחד עם זאת, זה מבחינתי חלק מחוקי המשחק". 

בתגובה אמר סג"ל: "מי שתקף אותך זו הקהילה. אתה לא מחקת בגלל הביביסטים, אתה מחקת בגלל הקהילה ומה התברר שהקהילה הזאת, אין הומור וזה השמאל. מותר לכם לבזות כל רעיון של אחרים וללעוג לכל דבר אחר, ברגע שמתקרבים אל הזהות שלכם, אל העולם הרוחני-תרבותי שלכם, מנסים לצחוק, זה כבר לא יכול להיות". 

לאחר מכן טען ורטהיים: "המיעוט ההומואי ששאג עליי אתמול והיו לא מעט כאלה, גם אלה שעשו את זה ואלה שכעסו עליי... אמרתי לעצמי 'אם זה היה קורה למישהו שהוא ביביסט, למישהו שהוא במחנה השני, היו בולעים רוק, מצופפים שורות ועומדים יחד'. אצלנו, חלק מהשמאלנות זה גם סוג של הלקאה עצמית". 

10/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דוד ורטהיים
דוד ורטהיים  |  צילום: 103fm
Paris