בן כספית ואריה אלדד

"לפני שיוצאים בהכרזות שחוזרים ללבנון - אני מציע לנשום עמוק"

זוהר פלטי, לשעבר ראש האגף הביטחוני מדיני במשרד הביטחון, על כניסה קרקעית ללבנון: "כל עוד הצפון זו זירה משנית, נכון להתנהל בחוכמה ובזהירות"


זוהר פלטי, לשעבר ראש האגף הביטחוני מדיני במשרד הביטחון, שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm על המצב הביטחוני בזירות השונות. 

"פוקס אמר משפט לדעתי מדהים לגבי זה שהדרג המדיני הנחה אותו כאלוף פיקוד מרכז להשאיר את זירת איו"ש, מאז תחילת הלחימה, אחרי האסון שהיה לנו ב־7 באוקטובר, בתור זירה משנית ואכן הוא הצליח לעשות את זה. את אותה תשובה אני נותן לך גם על פיקוד צפון, הדרג המדיני הגדיר את הצפון בתור זירה משנית", אמר. 

לדבריו, "כל עוד הצפון זו זירה משנית, נכון להתנהל בחוכמה ובזהירות ולפתור מאמץ עיקרי לפני מאמץ משני והמאמץ העיקרי זה ראשית כל להוריד את חמאס והיכולות הצבאיות שלו ובעדיפות ראשונה להחזיר את האנשים שלנו, שהשארנו אותם בעזה, חזרה הביתה. אחרי זה להתחיל להתעסק עם הצפון. הדבר השני, אנחנו צריכים גם לבחון האם צה"ל מגן בחלק מהפעילויות שהוא עושה בצפון על אזרחי מדינת ישראל או מכניס מעגל גדול מאוד של אזרחים שלא היו שם".

עוד אמר: "אנחנו צריכים להתנהג במתינות ומדידות בצפון, לסיים את המאמץ העיקרי ורק אז להפנות את הכול לצפון, אבל גם אז אשאל את השאלה, האם נכון להתעסק עם הצפון ולא עם מי שבאמת מחולל פה את כל העניין וזו איראן, אבל זו שיחה אחרת".

בהמשך תהה: "האם ללכת ולהיכנס לתוך לבנון? אנחנו זוכרים את 18 השנים שבילינו בלבנון ואני מציע, לפני שאנחנו יוצאים בהכרזות שאנחנו חוזרים חזרה ללבנון, בטח עם כוח קרקעי, אחרי שצה"ל היה כל כך הרבה זמן כרגע בעזה - אני מציע כרגע לנשום עמוק, לעשות הערכה מחודשת ולראות האם זה באינטרס העליון של מדינת ישראל ולא לנתק את זה מהשיח הגדול של איראן".

10/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כוחות צה"ל בגבול לבנון
כוחות צה"ל בגבול לבנון  |  צילום: דוד כהן/פלאש 90
Paris