קרסו יוצא לאכול
עם פרופסור רפי קרסו

לבי בדרום אמריקה, ואנוכי? בערך ליד געש

מסתבר שלא צריך 4 קירות כדי לאכול בשר מיוחד במינו • פרופ' קרסו פקד את הפוד־טראק 'המעשנת של ניסן' ועורר בנו תיאבון • בלעדי לדיגיטל של 103fm


על אף שרובנו ודאי נטען שאכלנו יותר מדי לאורך ימי ראש השנה הבא לפתחנו, בייחוד שחגגנו אותו עם בני המשפחה בניגוד לאשתקד, התיאבון, לשמחתנו, הוא משאב בלתי נדלה; ומה טוב יותר מכריך בשר מעושן באוויר הפתוח של אזור השרון, כשרוחות הסתיו כבר מנשבות בעורפנו? 

אתם צודקים, כנראה שאין טוב מזה. כך חשב גם פרופ' רפי קרסו, שלקח אותנו בדמיונו וברעבו אל הפודטראק 'המעשנת של ניסן', הממוקמת בדיוק בתפר שבין שפיים וגעש ומציעה תפריט עשיר של בשר המפליא בטריותו בכל פעם מחדש. בפתח דבריו, הסביר מדוע בארצנו הקטנטונת והשופעת בהבלחות קולינריות משלל סוגים, הוא מרגיש הכי בטוח ליהנות מאוכל רחוב: "גם בארץ אני חוטא מדי פעם בפלאפל, בפיתה דרוזית, בכנאפה ובשאר מטעמים עתירי קלוריות וגם בפחמימות ושומנים ששווים חטא. כשמדובר באוכל אני אוהב לחטוא". 

את 'המעשנת של ניסן', הכיר קרסו במקרה והתאהב מן הביס הראשון. "אני רוצה לקחת אתכם למקום קסום ואפילו לא משמין - 'המעשנת של ניסן', פודטראק שנוסד לפני כ־12שנה, מעשנת עם בשר נהדר, שם אני אוהב לאכול את האסאדו שלהם", סיפר, והוסיף: "הבשר מפורק יפה לאחר שניקו ממנו את כל שרידי השומן, והשאירו רק בשר רך, טעים, נימוח בפה ובכמות גדולה. כריך האסאדו שלהם שנקרא אסדאו בריוש עולה של 60 ש', ואם רוצים ניתן להוסיף 8 ש' לשתייה קלה או 15 לשליש בירה מהחבית". 

צ'יפס הולנדי בארץ הקודש 

אם חששתם לרגע כי ירקות אינם חלק מהקלחת, מיהר קרסו להרגיע ולעורר בנו תיאבון: "הבריוש מלווה בסלט או בירקות טריים טריים שמתפצחים לך בפה, החסה רעננה ונשברת מרוב טריות, העגבניה נחתכה לפחות בשנייה האחרונה, וכך גם טבעות הבצל הטרי והרטבים שניתן להחליט כמה ואיך להוסיף". כשהגיע לתיאור הצ'יפס, הוא כבר לא הותיר שום מקום לספק: "מגיעה מנה יפה ונאה של טוגנים, שהם שחומים, קריספים בחוץ ורכים מבפנים, שנעשו כפי שצ'יפס אמורים להיעשות ונעשים בהולנד". 

בביקורו האחרון במקום, ביקש פרופ' קרסו לקחת מנה נוספת של אסאדו לביתו. יש האומרים שטייק אווי הוא המבחן האמיתי של מסעדות, שכן האתגר הגדול הוא השמירה על טריות המזון גם זמן מה לאחר הכנתו. על פי רשמיו, נראה ש'המעשנת של ניסן' עברה את המשוכה הזו, ובגדול: "ניסן הכין לי מנה מפורקת, שמגיעה בכלים רבים וצריכים להרכיב אותה בבית. הוא הדריך אותי בדיוק כמה זמן להשאיר את האסאדו במיקרו (זה לא סוד - 40 שניות), וכשהוצאתי אותו בערב הוא היה רך וטעים כאילו הוא יצא הרגע מהמעשנת. לצ'יפס נתתי טיגון נוסף בשמן, שהחיה אותו לטעמו המקורי". 


 

לא רק אסאדו 

אם חשקה נפשכם בבשר מעט שונה, 'המעשנת של ניסן' מציעה גם גם שתי נקניקיות צ'וריסו ב־50 ש', המבורגר מעושן ב־57 ש', פרגיות, סינטה ובשרים אחרים בכריך או בצלחת לנוחיותכם. "אני מוכרח להודות שאני אוהב את המקום" סיכם קרסו והוסיף לנו מסעדה נוספת לרשימת המומלצות, "אז אם תעברו שם, תשאירו מקום בבטן, תגיעו למעשנת של ניסן, תגידו שקרסו שלח אתכם, ותאמינו לי - תברכו אותי. שיהיה בתיאבון". ובכן, באנו לברך ויצאנו מבורכים. 


'המעשנת של ניסן' - חוצות שפיים, שפיים. להזמנות: 054-422-3222
 
עריכה: מיכל קדוש

20/09/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פרופ' רפי קרסו
פרופ' רפי קרסו  |  צילום: 103fm
Paris