רז שכניק

"אני לא יכולה בלי אבי"

כחודש חלף מאז הלך לעולמו אחד מגדולי הפזמונאים, איש 103fm, אבי קורן ז"ל • שולה חן, זוגתו לאורך שנים, התארחה באולפן לשעה של צלילים וזכרונות


הערב (ה') הוקדשה התוכנית לזכרו של היוצר האהוב אבי קורן ז"ל, איש התחנה שהלך לעולמו בגיל 75 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. רעייתו לשעבר, השחקנית והזמרת שולה חן, שוחחה עם רז שכניק במסגרת 'אלבומי המופת' וביחד השניים נזכרו בסיפורים מאחורי להיטיו הגדולים.

קורן החל את דרכו המוזיקלית בלהקת הנח"ל בשנות ה-60, ולאורך הקריירה ארוכת השנים והעשירה הוציא שלל להיטים שהפכו מזמן לקלאסיקות ישראליות. בין השירים אליהם שבו רז שכניק ושולה חן, היו: 'דרך אגב', 'בוא הביתה', 'איזו מן שלווה', 'רוח שטות', 'בן בלי בית', 'באביב את תשובי בחזרה', 'אז נרקוד' ועוד.

חן סיפרה על ההיכרות הראשונית עם קורן במיונים ללהקת הנח"ל, ועל הקשר החברי החזק ביניהם גם לאחר הגירושים: "בזמן שהתגרשנו אבי עבר לצפת כי אמא שלו היא דור 7 בצפת. הוא כתב שם וזה התאים. אבל אני לא יכולה בלי אבי. כשהוא חזר לתל אביב, הוא גר בפלורנטין ואני ברמת גן ,כל כך הרבה התראינו שאנשים התחילו להתבלבל. אנחנו חברים, אנחנו מופיעים. בשנת הקורונה, איתמר הבן שלנו, צלצל ואמר 'אבא לא יכול להיות לבד'. אמרתי לו - 'מיד תביא אותו'", והיא אכן ליוותה אותו בימיו האחרונים.

היא סיפרה כי "הוא היה אבא באמת משגע. הוא זכה לראות את כל הנכדים וזו נחמה. אבי הספיק לראות את הנכדה שלנו מתגייסת, והיא אמרה לנו 'סבא וסבתא, לא תאמינו! החיילים שרים את 'שלווה'. תחשוב כמה שנים, גם את 'בוא הביתה' הם הכירו. קלאסיקה".

רז שכניק ושולה חן באולפן

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

              

עריכה: עופרי גליכמן

11/03/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבי קורן ז"ל
אבי קורן ז"ל  |  צילום: ד"ר אבישי טייכר | ברישיון CC BY 3.0
Paris