שבת עברית

'שבת עברית' מצדיעה לאלונה טוראל

טוראל, מהמלחינות הבולטות הראשונות בישראל, הלכה לעולמה בגיל 75 • האזינו למיטב יצירותיה • עורך: יואב חנני


'גשם בוא', 'אחד חולמני', 'הנהג שלנו חברה'מן', 'שלושה חיילים', 'אדבר איתך' - כל אלה ורבים אחרים הם חלק מהרפרטואר העשיר שעליו חתומה אלונה טוראל.

כמלחינה וכמעבדת עבדה טוראל לאורך שנים עם מיטב המוזיקאים בישראל, ובראש הרשימה: חוה אלברשטיין, אריק איינשטיין, יהורם גאון, שמוליק קראוס והדודאים. טוראל, שהמשיכה להופיע עד יומה האחרון, נפטרה אתמול (ה') כשהייתה בדרכה להופעה נוספת. היא נמצאה ללא רוח חיים, וההערכה היא כי לקתה בלבה.

חוקר המוזיקה דודי פטימר, המגיש כאן את הפודקאסט 'מילים ולחן', אמר לאתר 103fm כי "טוראל הייתה מהיוצרות הצנועות ביותר במוזיקה הישראלית. תמיד נחבאה אל הכלים, אהבה להיות מאחורי הקלעים וליצור".

בפודקאסט מיוחד של שבת עברית תוכלו לשמוע את מיטב יצירתה: 'גשם בוא' של להקת הנח"ל, 'שיר שלכת אדומה' בביצועה של אסנת פז, 'הנהג שלנו חברה'מן' בקולה של להקת הנח"ל ו'בשביל אל הבריכות' של חוה אלברשטיין.

בהמשך שבה להקת הנח"ל עם 'הוא לא כל כך חכם', ואחריה להקת פיקוד מרכז ב'קום לך אל נינוה'. הדודאים שרים את 'שבוע האחווה' ואחריהם - 'אחד חולמני' המוכר של להקת הנח"ל.

לקראת סיום עדנה גורן וקובי רכט שרים 'מכתבי אהבה', להקת פיקוד הצפון מבצעת את 'שלושה חיילים', נחמה הנדל עם 'כאשר אני ואת', וכמובן חוה אלברשטיין חותמת עם 'אדבר איתך'.

את הפודקאסט המיוחד ערך יואב חנני.

 • • • 

'שבת עברית' ב־103fm נוסדה לפני יותר מ־20 שנה, וכיום היא רצועת המוסיקה העברית המובילה בארץ. היא מפגישה את הקלאסיקות הגדולות של המוסיקה העברית עם פנינים מוסיקליות נשכחות עוד מהעשורים הראשונים לקום המדינה.

'שבת עברית' ב־103fm מכבדת ומוקירה את הקלאסיקה הישראלית להנאת המאזינים, ועושה הכול על מנת לשמר את שורשי המוסיקה העברית ולחלוק כבוד לדורות המייסדים שלה.

האזינו ל'שבת עברית' אצלנו באתר. איפה ומתי שרק תרצו. בלי דיבורים, ללא פרסומות - ועם כל הכבוד למוסיקה.

לעוד תוכניות של 'שבת עברית' לחצו כאן.

10/05/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלונה טוראל
אלונה טוראל  |  צילום מסך: מתוך תיעוד יוצרים של מפעל הפיס
Paris