רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

הרב הראשי של קייב על העימותים באוקראינה: "ההפגנות נהיו מאוד אלימות השבוע"

הרב יונתן מרקוביץ, הרב הראשי של קייב, מעדכן בנוגע למהומות באוקראינה: "בתור קהילה אנחנו לא משתתפים בהפגנות ולא נוטלים שום צד בקונפליקט"


אפרת קורמן

אתמול (ג') התרחש יום ההפגנות הסוער ביותר מאז החל גל המחאה נגד שלטונו של הנשיא האוקראיני ינוקוביץ'. אמש הסתערו כוחות הביטחון על מוקד המחאה בקייב וכתוצאה מהעימותים האלימים נהרגו 25 בני אדם ויותר מ- 200 נפצעו.

ויקטור ינוקוביץ'הרב הראשי של קייב, יונתן מרקוביץ', סיפר בתכניתו של ניסים משעל כי ההפגנות נהיו מאוד אלימות החל משלשום (ב') בערב: "המחלוקת היא פוליטית. כל אחד רוצה שהצד שלו יהיה נשיא או ירכיב את הממשלה. היום, לאופוזיציה אין ממש שליטה על המפגינים, הם 'העמך', האנשים הפשוטים, שיצאו באופן עצמאי מבתיהם ורוצים לשנות בעיקר את שיטת הממשל".

עוד סיפר: "אתמול, נסיעה של 300 מטרים לקחה לי בערך 4 שעות כי הכול היה פקוק לגמרי וגם כי חלק גדול מהתחבורה הציבורית לא עבד. היום הרחובות ריקים ורק בנקודות מסוימות יש רעש ומהומות. באופן כללי העיר די ריקה".

הרב מרקוביץ' ציין כי היהודים, כמו תמיד, נמצאים משני צידי המתרס: "מכיוון שמדובר בנושא פוליטי, יש כאלה שתומכים בממשלה ויש כאלה שתומכים במפגינים. אנחנו, בתור קהילה, לא משתתפים בהפגנות ומתנגדים לקחת צד כלשהו בקונפליקט הזה".

19/02/2014
הישארו מעודכנים