רז שכניק

"הייתי מנותקת מהעולם. לא הבנתי את גודל ההצלחה"

השנה היא 2007, והזמרת הצעירה מירי מסיקה מסרבת להאמין שאין עוד זמרות כמוה • "כל מה שקרה איתי היה נראה לי מובן מאליו"


הייתם מאמינים שכבר 15 שנים חלפו מאז מירי מסיקה פרצה לחיינו, והפכה לאחת מהזמרות הגדולות שנראו כאן? אחרי שחזרה לאלבום הבכורה שלה הקרוי על שמה, שבה מסיקה לאולפן של 103FM - הפעם בשביל לספר על ההצלחה של האלבום השני. ולא, הוא ממש לא סבל מתסמונת האלבום השני הידועה לשמצה.

מוזיקאים, זמרים ואנשי תעשיית המוזיקה כבר יודעים: האלבום השני הוא הכי מפחיד שיש. זמר שהוציא אלבום ראשון וזכה להצלחה, לא תמיד יזכה לשחזר את ההצלחה גם באלבום הבא. עם זאת, יש מישהי - מירי מסיקה שמה, שממש לא יודעת על מה כולם מדברים.

"לא הבנתי את הפחד", הודתה בריאיון לרז שכניק, "זרמתי לאן שהרוח נשבה. ההופעות שלי היו סולד-אאוט, כל שיר שיצא הגיע למקום הראשון, כך שהיה נראה לי מובן מאליו והגיוני שחלמתי על משהו והוא באמת התגשם".

באלבום 'שלום לאמונות', שיצא בשנת 2007, לקחו חלק, בין היתר, היוצרים אריק ברמן, איה כורםבן ארצי וגם חברתה הטובה ביותר של מסיקה מאז ועד היום - קרן פלס. "קרן הקדימה את זמנה", טענה מסיקה, "היום מכניסים המון מילים בשירים. זו תקופה ללא מלודיה. לקרן תמיד היה הרבה מה לומר, והשירים שלה הם כמו מונולוגים מולחנים". 

גם את שיר הנושא מהאלבום כתבה פלס - שככל הנראה נכתב על עוד מערכת יחסים שהייתה ונגמרה. אז על מה מדבר השיר? "על כך שמישהי רוצה לנער מעצמה את כל האמונות הרעות שלה", הסבירה מסיקה, "כמו מעין 'ביי, אני הולכת ומשאירה אותך לנוח'. הרבה פעמים במערכות יחסים המראה שבן הזוג מציב לא כל כך יפה ואתה חייב להיפרד ממנו ולשנות מראה.

"אורי הוא כמעט החבר הראשון שלי ולא היו לי מספיק מערכות יחסים, אבל אני שחקנית ושרה כל שיר כמו מונולוג. אני לא מפסיקה לאהוב ואם אהבתי פעם מישהו - אוהב אותו לנצח. קשה לי להיפרד. אני רוצה להתקדם אבל עדיין רוצה שיחכו לי". 

      

  

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

20/06/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שלום לאמונות. מירי מסיקה
שלום לאמונות. מירי מסיקה  |  מתוך עטיפת האלבום מ־2007
Paris